PKO Finat: 10 000 ekspertów IT w bazie

Bankowość

O programistów Java i.NET pyta obecnie aż 70% firm potencjalnie zainteresowanych outsourcingiem IT w modelu body leasing. Bardzo poszukiwane profile to również testerzy, którzy znają narzędzia: HP QC lub Selenium.

O programistów Java i.NET pyta obecnie aż 70% firm potencjalnie zainteresowanych outsourcingiem IT w modelu body leasing. Bardzo poszukiwane profile to również testerzy, którzy znają narzędzia: HP QC lub Selenium.

PKO Finat – spółka z Grupy PKO BP, która świadczy kompleksowe usługi firmom z sektora finansowego oraz dysponuje wieloletnim doświadczeniem w outsourcingu personalnym (tzw. body leasingu) – wychodzi szerzej na rynek z usługą okresowego najmu kadr IT. W swojej bazie ma już ponad 10 000 specjalistów IT o różnym profilu kompetencyjnym.

Około 40% kontraktorów stanowią programiści znający biegle technologie Java,.net, C++, Python. Profile pozostałych kontraktorów prezentują wysokie kompetencje w zakresie analizy systemowej, zarządzania projektem, testów lub administrowania systemami. W bazie znajdują się również profile specjalistów o niszowych kompetencjach, jak np. programiści Cobol, programiści SAP – ABAP, programiści BI oraz Sharepoint.

Na polskim runku outsourcingu kadr IT działa wiele profesjonalnych podmiotów. Nie zawsze jednak udaje się znaleźć właściwego dostawcę dla szczególnych potrzeb jakie pojawiają się w dużych instytucjach takich jak Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego. Dlatego  stworzyliśmy własny ośrodek body leasingu - powiedziała Agnieszka Surmacka, Prezes Zarządu PKO BP Finat. – Dziś potrafimy obsługiwać zarówno duże projekty, jak i te mniejsze ale wymagające znalezienia unikalnych kompetencji w najbardziej odległych częściach świata. – dodała.

Outsourcing IT w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Według rocznego raportu Fundacji Pro Progressio, w 2015 r. rynek outsourcingu w Polsce po raz kolejny zanotował znaczący wzrost: sektor powiększał się w tempie 18-20%. Specjaliści wskazują na to, że w 2016 roku może wzrosnąć zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin IT. A zgodnie z szacunkami działających w Polsce firm rekrutacyjnych, w ubiegłym roku brakowało już około 30 000 osób do pracy w IT.

Usługi body leasingu, które oferuje PKO Finat, cieszą się największym zainteresowaniem w branży finansowej (firmy ubezpieczeniowe, TFI, pośrednicy) oraz w firmach telekomunikacyjnych średniej wielkości. Z analizy zapytań kierowanych do PKO Finat wynika, że obecnie najwięcej pracy czeka programistów Java i.NET – pyta o nich aż 70% firm potencjalnie zainteresowanych outsourcingiem IT w modelu body leasing. Kolejne bardzo poszukiwane profile to testerzy znający narzędzia HP QC lub Selenium.

Body leasing jest rozwiązaniem, które pozwala firmom skupić się na podstawowej działalności. Dodatkowo, w długim terminie, pomaga pracodawcy obniżyć koszty. Dysponując rozbudowanym systemem zarządzania pracownikami potrafimy podpowiedzieć klientowi jak zoptymalizować koszty projektu – powiedziała Monika Nazar z Zespołu Zarządzania Personelem i HR w PKO Finat.

Źródło: PKO Finat

Udostępnij artykuł: