PKO International Banking Seminar: największe spotkanie przedstawicieli zagranicznych banków w Polsce

Wydarzenia / Z rynku

Ponad stu gości z trzydziestu krajów, reprezentujących sześćdziesiąt wiodących banków na świecie, uczestniczyło w organizowanym w Warszawie po raz trzeci PKO International Banking Seminar. Organizowane przez Departament Bankowości Zagranicznej i Instytucjonalnej PKO Banku Polskiego spotkanie jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

PKO International Banking Seminar 2019
Fot. PKO BP

Ponad stu gości z trzydziestu krajów, reprezentujących sześćdziesiąt wiodących banków na świecie, uczestniczyło w organizowanym w Warszawie po raz trzeci PKO International Banking Seminar. Organizowane przez Departament Bankowości Zagranicznej i Instytucjonalnej PKO Banku Polskiego spotkanie jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Celem spotkania było pogłębienie relacji i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych w zakresie bankowości zagranicznej i korespondenckiej #PKOBP #PKOInternationalBankingSeminar @PKOBP

Celem spotkania było pogłębienie relacji i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych w zakresie bankowości zagranicznej i korespondenckiej. Nawiązanie przez PKO Bank Polski bezpośrednich relacji z zagranicznymi instytucjami finansowymi powoduje bowiem, że transakcje realizowane są szybciej, a koszty przelewów zagranicznych ponoszone przez klientów są niższe. Z takich rozliczeń mogą korzystać zarówno klienci indywidualni jak i korporacyjni.- Fakt, że na zaproszenie banku przyjeżdża do Warszawy ponad stu przedstawicieli banków z całego świata jest potwierdzeniem tego, co osiągnęliśmy w bankowości zagranicznej przez ostatnich kilka lat. To jednoznaczny sygnał, że PKO Bank Polski zajmuje pozycję lidera w zakresie rozliczeń międzynarodowych i jest oceniany przez rynek jako solidny i godny zaufania partner – podkreśla Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Bankowości Międzynarodowej i Transakcyjnej.

PKO Bank Polski stawia na rozwój bankowości międzynarodowej

PKO Bank Polski współpracuje obecnie z bankami działającymi we wszystkich istotnych dla polskich klientów krajach, oferując rozliczenia międzynarodowe w dwudziestu trzech walutach. Rozwój kompetencji bankowości zagranicznej pozwala klientom PKO Banku Polskiego nie tylko na osiąganie realnych oszczędności, ale przede wszystkim wzmacnia poczucie posiadania kompetentnego partnera, który podąża za swoimi klientami udzielając im wsparcia wszędzie tam, gdzie prowadzą swoją działalność.- PKO Bank Polski stawia na rozwój bankowości międzynarodowej i aktywną współpracę z bankami zagranicznymi. Jesteśmy liderem pod względem liczby i jakości transakcji międzynarodowych, a grupa banków z którymi rozliczamy transakcje przekracza już 1300 instytucji z całego świata. Jesteśmy także bezapelacyjnym liderem polskiego rynku w zakresie liczby zagranicznych banków dla których prowadzimy rachunki. Ich liczba oscyluje wokół 250. – zaznacza Radosław Ptaszek, dyrektor Departamentu Bankowości Zagranicznej i Instytucjonalnej.Czytaj także: PKO BP do końca roku uruchomi oddział na Słowacji. Bank rozwija działalność zagraniczną >>>

 Jakość usług oferowanych przez PKO Bank Polski doceniają także globalne i największe regionalne banki, które wybierają PKO jako wyłącznego partnera do współpracy na terenie Polski. Ostatnio PKO Bank Polski we współpracy z jednym z największych banków z Singapuru – OCBC, wprowadził złotego do wzajemnych rozliczeń. Tym samym klienci banku uzyskali możliwość płacenia bezpośrednio w polskiej walucie w transakcjach dwustronnych, z pominięciem banków pośredniczących i różnic kursowych.PKO Bank Polski wspiera ekspansję zagraniczną polskich firm także poprzez fizyczną obecność na najistotniejszych dla krajowego biznesu rynkach europejskich. Od kilku lat prężnie działają nasze oddziały korporacyjne w Niemczech, w Czechach. Kolejny oddział na Słowacji otworzymy do końca 2019 roku. W jego ofercie znajdować się będzie pełna paleta usług i produktów dla klientów korporacyjnych, obejmująca m.in.: bankowość transakcyjną (w tym międzynarodowy Cash pooling), bankowość elektroniczną, produkty skarbowe, trade finanse czy kredyty korporacyjne.
Udostępnij artykuł: