PKO Leasing ma zgodę UOKiK na przejęcie Prime Car Management

Z rynku

PKO Leasing
Źródło: PKO Leasing

PKO Leasing otrzymał zgodę Urzędu Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w na przejęcie Prime Car Management, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski PKO BP.

#PKOLeasing otrzymał zgodę @UOKiKgovPL w na przejęcie Prime Car Management #UOKiK @PKOBP

„Spółka PKO Leasing Spółka Akcyjna z siedzibą w Łodzi (wzywający), w związku z ogłoszonym w dniu 7 listopada 2018 r. przez wzywającego […] wezwaniem do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Prime Car Management Spółki Akcyjnej z siedzibą w Gdańsku, (…) niniejszym informuje, że w dniu 18 lutego 2019 r. prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez wzywającego bezpośredniej kontroli nad spółką” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: PKO Leasing z historycznym wynikiem sprzedaży >>>

Wcześniej PKO Leasing przedłużył zapisy w wezwaniu na 100% akcji Prime Car Management (PCM) do 25 lutego.

W listopadzie ub.r. PKO Leasing ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez Prime Car Management (PCM) po cenie 11,38 zł za jedną akcję. W połowie stycznia zapisy zostały wydłużone do 18 lutego.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: