PKO Leasing zdecydował, że nie kupi w wezwaniu akcji PCM

Z rynku

PKO Leasing podjął decyzję o nienabywaniu akcji Prime Car Management (PCM) w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji, podała spółka.

PKO Leasing
Źródło: PKO Leasing

PKO Leasing podjął decyzję o nienabywaniu akcji Prime Car Management (PCM) w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji, podała spółka.

#PKOLeasing podjął decyzję o nienabywaniu akcji Prime Car Management #PCM @PKOBP

"Do końca okresu przyjmowania zapisów w odpowiedzi na wezwanie, tj. do dnia 25 lutego 2019 r., spośród warunków zastrzeżonych w treści wezwania nie ziścił się warunek zastrzeżony w punkcie 6 wezwania, tj. objęcie zapisami co najmniej 7 859 834 akcji, stanowiących co najmniej 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Uwzględniając powyższe, wzywający podjął decyzję o braku nabycia akcji spółki w ramach wezwania" - czytamy w komunikacie.

W poniedziałek Hitachi Capital Polska podjął decyzję o nienabywaniu akcji PCM w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji.

PKO Leasing podwyższył cenę w wezwaniu na akcje PCM

PKO Leasing podwyższył cenę w wezwaniu na akcje PCM do 23 zł za walor z 11,38 zł 22 lutego. Ponadto, wzywający podjął decyzję o nabywaniu akcji spółki w wezwaniu pomimo nieziszczenia się warunku wskazanego w pkt 30 (d) wezwania, tj. zawarcia przez spółkę umowy zapewniającej refinansowanie zadłużenia przez bank na kwotę nie mniejszą niż 1 550 mln zł.

Na początku lutego PKO Leasing poinformował o wydłużeniu terminu przyjmowania zapisów w wezwaniu do dnia 25 lutego 2019 r. W listopadzie ub.r. PKO Leasing ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez PCM po cenie 11,38 zł za jedną akcję. W połowie stycznia zapisy zostały wydłużone do 18 lutego.Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: