PKO TFI będzie zarządzało PPK pracowników Biedronki

Z rynku

Logo PKO TFI
Fot. Materiały prasowe PKO TFI

Jeronimo Martins Polska i PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) podpisały umowę dotyczącą prowadzenia i zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK), podał właściciel sieci Biedronka Jeronimo Martins.

Jeronimo Martins Polska i #PKOTFI podpisały umowę dotyczącą prowadzenia i zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi #PPK

„Dokonaliśmy jednej z najważniejszych decyzji z punktu widzenia przyszłości ponad 65 tysięcy naszych pracowników. Proces wyboru partnera był wielostopniowy, uwzględniający szeroki zakres kryteriów oceny. Na każdym etapie prowadziliśmy również konsultacje z partnerami społecznymi, reprezentowanymi przez organizacje związkowe i Forum Pracownicze działające w naszej firmie. Decyzja o wyborze PKO TFI została również wsparta przez porozumienie podpisane ze wszystkimi organizacjami związkowymi” – powiedział dyrektor personalny i członek zarządu w Jeronimo Martins Polska Jarosław Sobczyk, cytowany w komunikacie.

Pierwsze wpłaty na poczet PPK zostaną pobrane przy okazji wypłat za listopad

ierwsze wpłaty na poczet PPK zostaną pobrane z pensji pracowników przy okazji wypłat za listopad, podano także.

„Wybór naszej instytucji do prowadzenia PPK przez największego prywatnego pracodawcę w Polsce jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem. Cieszymy się, że nasze doświadczenie we wdrażaniu PPE jak i już szeregu PPK, procentuje” – powiedział wiceprezes zarządu w PKO Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Łukasz Kwiecień, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: PKO TFI będzie zarządzało PPK pracowników Lidla >>>

PKO TFI działa na polskim rynku kapitałowym od ponad 22 lat. Zarządza około 34 mld powierzonymi przez ponad 600 tys. klientów. Oferuje zróżnicowaną ofertę produktową z dostępem do krajowego i zagranicznych rynków finansowych. Uczestnicy funduszy inwestycyjnych z oferty PKO TFI mają dostęp do swoich środków poprzez system transakcyjny i-fundusze.pl oraz za pośrednictwem ok.1100 oddziałów PKO Banku Polskiego dostępnych w całym kraju.

Firmy zatrudniające co najmniej 250 osób muszą wybrać  instytucję finansową do zarządzania PPK do 25 października. Kolejne firmy, zatrudniające od 50 do 250 osób są zobligowane do podpisania umowy o zarządzanie PPK od 1 stycznia 2020 roku. Wdrożenie PPK we wszystkich firmach, które podlegają temu obowiązkowi, zakończy się na początku 2021 roku.

(ISBnews)

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: