PKO TFI podpisało już 1000 umów na prowadzenie PPK

Mój plan emerytalny / Z rynku

Logo PKO TFI
Fot. Materiały prasowe PKO TFI

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) podpisało już 1 000 umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK), a kolejne czekają na podpis.

#PKOTF podpisało już 1 000 umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi, a kolejne czekają na podpis #PPK

„W połowie lipca podawaliśmy informację o 100 podpisanych umowach, teraz po 3 miesiącach mamy już ich 1 000. Cieszymy się, że tak duża ilość pracodawców zaufała właśnie nam i zdecydowała się podjąć współpracę z nami przy prowadzeniu pracowniczych planów kapitałowych dla swoich pracowników. To potwierdza naszą skuteczność i jakoś dostarczanych rozwiązań” – powiedział prezes PKO TFI Piotr Żochowski, cytowany w komunikacie.

Firmy zatrudniające od 50 do 250 osób muszą podpisać umowy o zarządzanie PPK od 1 stycznia 2020 r.

Firmy zatrudniające co najmniej 250 osób muszą wybrać  instytucję finansową do zarządzania PPK do 25 października. Kolejne firmy, zatrudniające od 50 do 250 osób są zobligowane do podpisania umowy o zarządzanie PPK od 1 stycznia 2020 roku. Wdrożenie PPK we wszystkich firmach, które podlegają temu obowiązkowi, zakończy się na początku 2021 roku.

Czytaj także: PKO TFI będzie zarządzało PPK pracowników Biedronki >>>

PKO TFI działa na polskim rynku kapitałowym od ponad 22 lat. Zarządza około 34 mld powierzonymi przez ponad 600 tys. klientów. Oferuje zróżnicowaną ofertę produktową z dostępem do krajowego i zagranicznych rynków finansowych. Uczestnicy funduszy inwestycyjnych z oferty PKO TFI mają dostęp do swoich środków poprzez system transakcyjny i-fundusze.pl oraz za pośrednictwem ok.1100 oddziałów PKO Banku Polskiego dostępnych w całym kraju.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: