PKO TFI: PPK będą dystrybuowane przez sieć PKO BP i agentów Ergo Hestia

Mój plan emerytalny / Z rynku

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych będzie dostarczać produkt w ramach pracowniczych planów kapitałowych (PPK) poprzez sieć głównego dystrybutora - PKO Banku Polskiego oraz agentów Ergo Hestia. PKO TFI będzie dążyć do uzyskania 15% udziałów w rynku PPK, poinformował prezes Piotr Żochowski.

Logo PKO TFI
Fot. Materiały prasowe PKO TFI

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych będzie dostarczać produkt w ramach pracowniczych planów kapitałowych (PPK) poprzez sieć głównego dystrybutora - PKO Banku Polskiego oraz agentów Ergo Hestia. PKO TFI będzie dążyć do uzyskania 15% udziałów w rynku PPK, poinformował prezes Piotr Żochowski.

Partnerzy #PKOTFI w dystrybucji #PPK to sieć 1 200 oddziałów @PKOBP na terenie całego kraju, doradcy ubezpieczeniowi @ERGO_Hestia, zespół dyrektorów regionalnych PKO TFI

"Mamy już pełną zdolność operacyjną do tego, by rozpocząć oferowanie PPK. Głównym dystrybutorem będzie bank PKO BP. Postanowiliśmy też poszerzyć zakres i nasz produkt PPK będzie oferowany przez Ergo Hestia. Nie wykluczamy, że będziemy także angażować do dystrybucji brokerów. Uważamy, że konkurencja na rynku będzie bardzo duża, dlatego musimy starać się dotrzeć wszystkimi kanałami" - powiedział Żochowski podczas spotkania prasowego.Prezes poinformował, że spółka nie wyznaczyła sobie konkretnych celów dotyczących udziału w rynku PPK, ale będzie celować w 15% udziału (od tego poziomu zgodnie z ustawą nie może być pobierana opłata za zarządzanie).

Więcej najnowszych wiadomości o PPK >>>

"Jesteśmy firmą, której klientami są osoby fizyczne. Dla nas jest to produkt podobny do PPE, ale jest nietypowy, bo to produkt dla korporacji. Trudno powiedzieć, jaki udział w rynku zdobędziemy. Najpierw musimy do tych klientów dotrzeć. Będziemy starali się, aby do tego limitu 15% dojść. Rynek jest na tyle dla nas nowy, że pewnie dopiero po pierwszej transzy 250+ będziemy w stanie coś powiedzieć" - powiedział Żochowski.PKO TFI podało, że dla wszystkich subfunduszy PKO Emerytura SFIO będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku promocyjna stawka opłaty za zarządzanie w wysokości 0%. Po tym terminie stawka stałego wynagrodzenia za zarządzanie dla poszczególnych subfunduszy będzie wynosić od 0,25% do 0,45%.

Dodał, że jakiekolwiek szacunki dotyczące udziału w rynku to "wróżenie z fusów", chyba, że jakiś podmiot ma tak silną pozycję u klienta, że jest pewien, że od niego ten produkt kupi."Mamy relacje klientowskie z 1 tys. największych firm 250+, ale nie jesteśmy zawsze jedynym dostawcą produktów" - podkreślił dyrektor ds. produktów długoterminowego oszczędzania w PKO BP Cezary Burzyński.

Partnerzy PKO TFI w dystrybucji PPK

Partnerzy PKO TFI w dystrybucji PPK to sieć 1 200 oddziałów PKO BP na terenie całego kraju, doradcy ubezpieczeniowi Ergo Hestia, zespół dyrektorów regionalnych PKO TFI. Ponadto PKO TFI przygotowało dedykowaną linię dla pracodawców.Jak wskazał wiceprezes PKO TFI Łukasz Kwiecień, system, który został zbudowany automatyzuje proces. Nie wymaga od przedsiębiorców łączenia systemów, czy instalacji oprogramowania od przedsiębiorstw."Mamy zestaw instrukcji dla informatyka z firmy. Przekazujemy set informacji, jak można sparametryzować system kadrowy. Oparliśmy to na prostych rozwiązaniach. To efekt naszej 1,5 -rocznej pracy" - powiedział Kwiecień.

Aplikacja dla pracowników

PKO TFI przygotowało także aplikację dla pracowników pn. i-fundusze, która umożliwia m.in. monitorowanie stanu rejestru PPK, aktualizowanie wybranych danych, zamianę m.in. subfundusz w ramach funduszu PKO Emerytura-sfio, złożenie zlecenia wypłaty/zwrotu środków z PPK.Jak podkreślił przewodniczący rady nadzorczej PKO TFI i wiceprezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski, PPK to projekt bardzo przyszłościowy, który powinien umocnić PKO TFI pozycję lidera w dziedzinie zarządzania aktywami."Produkt będziemy oferować głównie przedsiębiorstwom, a poprzez nie pracownikom, którzy po części są klientami PKO BP. Naszą istotna wartością dodaną jest to, że możemy obsłużyć rozległe instytucje, duże organizacje, firmy obecne w całej Polsce. Mamy nadzieję, że uda nam się stać aktywnym aktorem na rynku PPK" - powiedział Rościszewski.PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. to jedno z największych towarzystw funduszy inwestycyjnych rynku kapitałowego w Polsce. Na koniec marca zarządzało aktywami o wartości ponad 35 mld zł (25% udziału w rynku), posiadało ponad 600 tys. klientów. PKO TFI prowadzi także ponad 100 PPE i PPO. Istnieje od 1997 roku.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: