PKO TFI: sprzedaż netto funduszy wyniosła 4,1 mld zł w I półroczu 2018 r.

Z rynku

Łączna sprzedaż netto funduszy inwestycyjnych z rodziny PKO wyniosła 4,1 mld zł w I półroczu 2018 r., podało PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI). Na koniec I półrocza 2018 r. aktywa zarządzane przez PKO TFI wyniosły prawie 33,4 mld zł.

Logo PKO TFI
Fot. Materiały prasowe PKO TFI

Łączna sprzedaż netto funduszy inwestycyjnych z rodziny PKO wyniosła 4,1 mld zł w I półroczu 2018 r., podało PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI). Na koniec I półrocza 2018 r. aktywa zarządzane przez PKO TFI wyniosły prawie 33,4 mld zł.

Łączna sprzedaż netto funduszy inwestycyjnych z rodziny #PKO wyniosła 4,1 mld zł w I półroczu 2018 r. #PKOTFI @PKOBP

4 czerwca 2018 roku nastąpiło połączenie dwóch Towarzystw z grupy PKO Banku Polskiego – PKO TFI i zakupionego przez Grupę w grudniu 2017 roku Gamma TFI, przypomniano."Sprzedaż pierwszego półrocza 2018 r. w połączonej już ofercie funduszy inwestycyjnych PKO TFI została zrealizowana głównie dzięki grupie funduszy gotówkowych i pieniężnych, do której trafiło ponad 4 mld zł (netto). Do funduszy mieszanych trafiło w tym czasie 152,4 mln zł, a do funduszy dłużnych ponad 801 mln zł" - czytamy w komunikacie.Największym beneficjentem wpłat klientów w tej grupie funduszy były subfundusz PKO Skarbowy, PKO Płynnościowy - sfio oraz subfundusz Gamma Pieniężny, podano również.

"Subfundusze akcyjne, które w czerwcu 2018 r. wyróżniły się napływami netto, to PKO Dóbr Luksusowych Globalny (18,6 mln zł), PKO Akcji Rynku Azji i Pacyfiku (8,2 mln zł), PKO Akcji Rynku Złota (5,3 mln zł). Z kolei produkty inwestycyjne cieszące się największym powodzeniem wśród klientów to Pakiet Emerytalny PKO (IKZE + IKE), PKO Portfele Inwestycyjne – sfio oraz PKO Akcjomat II, które są dystrybuowane za pośrednictwem sieci sprzedaży PKO Banku Polskiego" - czytamy dalej.Subfundusze PKO Zabezpieczenia Emerytalnego - sfio wchodzące w skład Pakietu Emerytalnego PKO (IKZE + IKE) zebrały w pierwszej połowie roku 126,3 mln zł. Do PKO Portfele Inwestycyjne - sfio składających się z 5 subfunduszy (PKO Bursztynowy, PKO Diamentowy, PKO Rubinowy, PKO Szafirowy, PKO Szmaragdowy) wpłacono w tym czasie ponad 1,2 mld zł, podano również.PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. to jedno z największych towarzystw funduszy inwestycyjnych rynku kapitałowego w Polsce. Zarządza środkami powierzonymi przez blisko pół miliona inwestorów indywidualnych i korporacyjnych. Istnieje od 1997 roku.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: