Płać online kartą Visa za rachunki w sieci Play

Finanse i gospodarka

Rozpoczęła się kampania zachęcająca klientów sieci Play do opłacania rachunków w internecie za pomocą kart VisaWygoda, szybkość i bezpieczeństwo to główne zalety korzystania z kart Visa w sieci, w tym do regulowania cyklicznych płatności

Rozpoczęła się kampania zachęcająca klientów sieci Play do opłacania rachunków w internecie za pomocą kart VisaWygoda, szybkość i bezpieczeństwo to główne zalety korzystania z kart Visa w sieci, w tym do regulowania cyklicznych płatności

Rozpoczęta właśnie kampania skierowana do klientów sieci komórkowej Play zachęca ich do płacenia online kartą Visa za rachunki operatora. W ramach kampanii klienci Play otrzymujący fakturę drogą elektroniczną zobaczą na niej specjalne powiadomienia, zachęcające do bezpośredniego opłacenia rachunku kartą Visa. Dodatkowo, wybranie opcji płatności cyklicznej umożliwia łatwe zapisanie karty, dzięki czemu kolejne opłaty na rzecz operatora mogą być pobierane z rachunku karty automatycznie, wygodnie i bez konieczności pamiętania o terminach.

"Duże grono naszych klientów, którzy otrzymują faktury drogą elektroniczną, opłaca je poprzez internet. Realizując wspólną kampanię z Visa chcemy przekonać kolejnych naszych klientów, że jedną z bezpiecznych i najwygodniejszych form regulowania takich należności jest płatność kartą, niezależnie od tego, czy chcą dokonać płatności bezpośrednio z otrzymanego e-awiza, faktury elektronicznej czy poprzez serwis Play24" - komentuje Aneta Turczańska, kierownik działu rozliczeń, Play.

"Tą samą kartą Visa, którą płacimy za codzienne zakupy w sklepie, możemy w łatwy sposób opłacić swoje rachunki w internecie. Dla wielu użytkowników ta metoda płatności nie jest oczywista, a jest ona bardzo wygodna, szybka i co najważniejsze bezpieczna. Dzięki zaletom karty Visa nie trzeba logować się do bankowości elektronicznej ani wykonywać wszystkich następnych kroków, które wiążą się m.in. z płatnością przelewem" - komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Specjalny link prowadzący bezpośrednio do płatności kartą Visa za usługi Play został umieszczony w e-mailu z powiadomieniem o nowej fakturze przesyłanym do klientów sieci, na elektronicznej fakturze oraz w podsumowaniu płatności widocznym po zalogowaniu do serwisu Play24.

Co warte podkreślenia, nowością uruchomioną w ostatnim czasie przez Play jest cykliczna płatność kartą płatniczą. To wyjątkowo wygodny i bezpieczny sposób opłacania rachunków za usługi operatora, który polega na automatycznym pobieraniu z karty (debetowej lub kredytowej) opłaty za fakturę w jej terminie płatności.

"Cieszymy się, że Play zdecydował się na wprowadzenie płatności cyklicznych dla swoich klientów. Osoby, które przekonają się o zaletach płacenia online kartą Visa za rachunki w Play, w łatwy sposób mogą zapisać swoją kartę tak, aby kolejne płatności na rzecz operatora były pobierane z niej automatycznie. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu rachunki zawsze będą zapłacone na czas. Ta metoda płatności jest popularna w krajach Europy Zachodniej i mimo że w Polsce jest dostępna od dawna, nadal jest rzadko wykorzystywana. Liczymy, że wkrótce kolejne uznane marki zdecydują się na wprowadzenie płatności cyklicznych, gdyż przynoszą one wiele wymiernych korzyści, a przede wszystkim są wygodne dla klientów " - podsumowuje Jakub Kiwior, Visa Europe.

Na specjalnie przygotowanej przez Play i Visa stronie internetowej klienci sieci znajdą wszystkie niezbędne informacje dotyczące płatności online kartą Visa za rachunki Play. Szczegółowa instrukcja opisującą krok po kroku proces takiej płatności znajduje się na stronie internetowej sieci Play. Informacje dot. Cyklicznej Płatności Kartą w Play znajdują się tutaj.

Maciej Gajewski

Udostępnij artykuł: