Plac Unii „bardzo dobrze” oceniany

Finanse i gospodarka

Plac Unii zyska prestiżowy certyfikat BREEAM z wysoką oceną "bardzo dobry". Inwestorzy kompleksu biurowo-handlowego powstającego na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie, firmy Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI, realizują projekt zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Plac Unii zyska prestiżowy certyfikat BREEAM z wysoką oceną "bardzo dobry". Inwestorzy kompleksu biurowo-handlowego powstającego na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie, firmy Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI, realizują projekt zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod oceny jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego, w której można zyskać notę od "wystarczającej" po "doskonałą." W audycie Placu Unii, aspirującego do oceny "bardzo dobrej", zostanie wziętych pod uwagę ponad 80 kryteriów dotyczących zmniejszenia wpływu budynku na otoczenie oraz optymalizacji warunków panujących w jego wnętrzu.

- Prestiżowa lokalizacja tego projektu to wysoko ustawiona poprzeczka. Budujemy w ostrej granicy działki otoczonej przez budynki mieszkalne. Stawiamy obiekt, który ma szansę stać się jednym z symboli nowoczesnej Warszawy. Chcemy zapewnić swoim klientom najwyższej jakości powierzchnie komercyjne. Jednocześnie kładziemy nacisk na odpowiedzialne prowadzenie procesu deweloperskiego. BREEAM potwierdzi efektywność naszych wysiłków - mówi Marc Lebbe, członek zarządu Liebrecht & wooD.

Certyfikacja BREEAM Placu Unii obejmie m.in.: zarządzanie obiektem, zużycie wody, energii i emisji CO2, zastosowanie materiałów budowlanych o minimalnym wpływie na środowisko, wpływ budynku na samopoczucie i zdrowie jego użytkowników, lokalizację i rozwiązania komunikacyjne w świetle redukcji emisji CO2, zarządzanie odpadami, dbałość o zachowanie wartości ekologicznej otoczenia i minimalizowanie zanieczyszczenia środowiska.

Wśród zaplanowanych w Placu Unii nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wyróżnić można m.in.: czujniki przecieków wody, kontrolę nasłonecznienia, monitoring jakości powietrza, obniżoną poniżej 35 dB wydajność akustyczną budynku oraz kontrolę intensywności świetlnej po zmroku.

- Należy pamiętać, że deweloper nie powinien ograniczać swojego myślenia do samego procesu budowy. Równie ważne jest dalsze "życie" budynku: jego efektywność, koszty eksploatacji a nawet to, jak będzie wyglądał po kilku latach użytkowania. Na tym właśnie polega "inna wizja nieruchomości", która stanowi dewizę naszej firmy - dodaje Marc Lebbe.

Certyfikat BREEAM z wysoką notą oznacza szereg korzyści dla inwestorów, użytkowników obiektu oraz środowiska. Wśród najistotniejszych profitów wymienić należy: odpowiedzialnie prowadzony proces inwestycyjny, niższe koszty eksploatacyjne, wysoką wydajność energetyczną budynku, zmniejszenie zużycia mediów i podniesienie wartości inwestycji oraz zdrowe środowisko pracy. Obecność w obiekcie certyfikowanym jest również swego rodzaju podkreśleniem proekologicznej i odpowiedzialnej postawy firmy.

- Plac Unii to pierwszy z naszych projektów, dla którego ubiegamy się o ten prestiżowy certyfikat. Już niedługo rozpoczynamy kolejną inwestycję, która będzie szła o krok dalej, zdobywając najwyższy poziom certyfikacji BREEAM i spełniając standardy zielonego budownictwa. W ten sposób coraz aktywniej realizujemy naszą misję zrównoważonego rozwoju i tworzenia nieruchomości z wizją, pasją i troską o całe środowisko - podsumowuje Marc Lebbe.

Udostępnij artykuł: