Plac zabaw dzięki PZU

Finanse i gospodarka

W Instytucie Matki i Dziecka powstał kolorowy plac zabaw, który pozwoli przez chwilę odpocząć od szpitalnej codzienności, a także aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w oczekiwaniu na wizytę u lekarza.  Inwestycja została sfinansowana przez Fundację PZU.

Uroczyste otwarcie placu zabaw zostało połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Żywności. Wolontariusze Fundacji PZU, clowni z Fundacji Dr Clown oraz zaprzyjaźniony z Instytutem aktor – Arkadiusz Janiczek – wcielili się w nietypowych kelnerów, którzy wszystkim pacjentom szpitala i przychodni rozdawali zdrowe przekąski – owoce i warzywa, upominki, a także zachęcali do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Podczas uroczystego przekazania placu zabaw dyrektor szpitala – dr Tomasz Maciejewski – wręczył Bogdanowi Benczakowi, prezesowi zarządu Fundacji PZU, pamiątkową tablicę z podziękowaniami. Mali pacjenci szpitala również chcieli wyrazić swoją wdzięczność, dlatego specjalnie na tę okazję przygotowali własnoręcznie wykonany dyplom.

„Cieszymy się, że dzięki placowi zabaw możemy dać nieco radości wielu pacjentom zarówno przebywającym, jak i odwiedzającym Instytut” – powiedział Bogdan Benczak.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: