Planujesz wziąć kredyt lub pożyczkę? Najpierw zagraj w Score Hunter

Finanse osobiste

BIK uruchomił kolejną edycję gry Score Hunter skierowaną dla każdego, niezależnie od wieku, kto chce dbać o swoją tożsamość, brał lub zamierza wziąć kredyt czy pożyczkę. Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować na scorehunter.pl, ma szansę zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie odpowiedzialnego zaciągania kredytów oraz podnieść swoje kwalifikacje z zakresu budowania własnej wiarygodności finansowej.

Zdjęcia ilustracyjne - Mama, tata i dziecko - Oglądają coś na ekranie komputera
fot. Fotolia

BIK uruchomił kolejną edycję gry Score Hunter skierowaną dla każdego, niezależnie od wieku, kto chce dbać o swoją tożsamość, brał lub zamierza wziąć kredyt czy pożyczkę. Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować na scorehunter.pl, ma szansę zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie odpowiedzialnego zaciągania kredytów oraz podnieść swoje kwalifikacje z zakresu budowania własnej wiarygodności finansowej.

#BIK uruchomił kolejną edycję gry #ScoreHunter skierowaną dla każdego, niezależnie od wieku, kto chce dbać o swoją tożsamość, brał lub zamierza wziąć #kredyt czy pożyczkę #pożyczki #kredyty @grupabik

Biuro Informacji Kredytowej nie tylko wspiera konsumentów, firmy oraz instytucje finansowe w dostarczaniu informacji o historii kredytowej 15,3 mln dorosłych Polaków, ale także od wielu lat oferuje swoim konsumentom szereg działań edukacyjnych z zakresu właściwego zarządzania swoimi finansami. Najnowsze z nich to tzw. platforma grywalizacyjna – Score Hunter, łącząca aspekt edukacyjny i rozrywkowy, stwarzająca możliwość eksperymentowania w świecie gry, by w efekcie zdobytą wiedzę i wnioski wykorzystać w praktyce, w realnym świecie.

Młodzi coraz odważniej podchodzą do pożyczania pieniędzy

Według GUS, na 31,5 mln dorosłych Polaków, 3,1 mln osób ma między 18 a 24 lata. Więcej niż połowa z nich (52 proc.) to studenci.- Młodzi coraz odważniej podchodzą do pożyczania pieniędzy. Z danych BIK wynika, że przez rok przybyło 33 tys. kredytobiorców. Kredyty ma obecnie 630,5 tys. osób w wieku do 24 lat, a ich wartość to 7,3 mld zł. Właśnie dlatego jeden z modułów platformy został udostępniony również  studentom oraz uczniom ostatnich klas szkół ponadpodstawowych – mówi Małgorzata Bielińska, dyrektor ds. Edukacji Grupy BIK.  Z Platformy skorzystało dotąd prawie 3 tys. osób.

Na czym polega gra?

Score Hunter to gra, która przenosi użytkownika w świat tematów niełatwych, lecz opowiedzianych w przystępny sposób, z lekkim przymrużeniem oka. Wystarczy zarejestrować się na scorehunter.pl i włączyć do gry. Całość podzielona jest na kilka sekcji tematycznych: wiarygodność kredytowa, kradzież tożsamości, Alerty, BIK ogólnie oraz sekcja video.Za wykonanie prostych zadań i quizów oraz prawidłowe odpowiedzi, przyznawane są punkty, które można wymienić na nagrody, o ile jest się szybszym niż inni gracze. Dla kreatywnych i spragnionych rywalizacji użytkowników opracowano tzw. wyzwania, czyli specjalny typ zadań, dzięki którym zdobywa się dodatkowe punkty. W każdej chwili, na własnym koncie, można sprawdzić statystyki, liczbę zdobytych punktów oraz swoją pozycję na tle innych graczy.W powiadomieniach znajduje się lista wszystkich własnych aktywności na platformie. Pomocą służą materiały edukacyjne, m.in. artykuły, porady ekspertów w formatach video. Specjalnie opracowana baza wiedzy nie pozwala błądzić w grze, na bieżąco wspiera poradami w dowolnym momencie, w którym użytkownik potrzebuje pomocy, pozwala powrócić do wszystkich materiałów video, wykorzystanych do gromadzenia punktów. Każdy z graczy może również samodzielnie stworzyć własny profil użytkownika.

- Score Hunter to propozycja dla osób, które chcą sprawdzić się w niełatwej dziedzinie finansowej. Tymczasem, jak wskazują badania opinii, w tym przedmiocie wciąż brakuje wiedzy. Potencjał jest duży, bo niemal prawie połowa dorosłych Polaków korzysta z różnych form finansowania. Powinniśmy więc posiadać przynajmniej podstawową wiedzę o tym, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zarządzać swoimi finansami – wyjaśnia Małgorzata Bielińska.BIK wyszedł naprzeciw i stworzył grę skierowaną do wielu pokoleń. Do współpracy przy produkcji filmów video, zaprosiliśmy blogerów i youtuberów, takich jak Jan Favre (Stay Fly), Marek Hoffmann (AdBuster), Adam Drzewicki (Matura to bzdura) oraz Natalia Tur (Nishka). W produkcję zaangażowanych było również kilkoro wolontariuszy - pracowników BIK. Na BIKTV, dostępnym na kanale YouTube, można oglądać zapis wszystkich filmów video, dostępnych w grze.- W lekki, przystępny a zarazem nowoczesny sposób, jakim jest gra, chcemy przekazać wiedzę na temat korzyści płynących z posiadania dobrej historii kredytowej, przypomnieć o konieczności chronienia swoich danych osobowych i pokazać, w jaki sposób kształtuje się wiarygodność finansową. Mniej zorientowanym chcemy uświadomić, czym zajmuje się BIK, co to jest scoring albo z czym wiąże się poręczenie kredytu – dodaje Małgorzata Bielińska.

Źródło: Informacja prasowa BIK

Udostępnij artykuł: