Płatności BLIKiem w Banku Pekao

Z rynku

Bank Pekao udostępnił klientom płatności BLIKiem, podał bank.

Aplikacja PeoPay na smartfonie
Fot. Materiały prasowe Pekao

Bank Pekao udostępnił klientom płatności BLIKiem, podał bank.

Bank #Pekao udostępnił klientom płatności BLIK-iem #BLIK #PeoPay @BankPekaoSA

"Bank Pekao dołączył do grona 13 instytucji finansowych, które umożliwiają swoim klientom realizowanie transakcji BLIK-iem. Od dziś klienci banku mogą używać BLIK-a podczas zakupów w internecie i tradycyjnych sklepach, a także wypłacać gotówkę z bankomatów. Od tej chwili z szybkich i bezpiecznych płatności BLIK-a może korzystać już 96% posiadaczy aplikacji mobilnych banków w Polsce. To przełomowy moment w rozwoju systemu" - czytamy w komunikacie.Klienci Banku Pekao będą korzystać z płatności BLIK za pośrednictwem aplikacji PeoPay w systemach Android i iOS.

Wprowadzenie BLIKa w dwóch fazach

Wprowadzenie BLIKa będzie przebiegać w dwóch fazach. Klienci Banku Pekao mogą korzystać z tego rozwiązania w internecie, podczas wypłat pieniędzy z bankomatów oraz realizacji płatności bezgotówkowych w tradycyjnych sklepach. W drugim etapie - w III kw. 2018 r., użytkownicy aplikacji będą mieli możliwość wykonywania przelewów na numer telefonu w oparciu o Express Elixir, a kody Blik będą akceptowane w terminalach POS Banku Pekao. Oznacza to, że już teraz BLIK-iem można wypłacać gotówkę w 19 tys. bankomatów, a za chwilę także płacić w 290 tys. terminali w punktach sprzedaży.

Udostępnienie kodów BLIK w aplikacji mobilnej PeoPay

"Udostępnienie kodów BLIK w aplikacji mobilnej PeoPay Banku Pekao to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów banku, by mogli dokonywać płatności telefonem w jak największej liczbie terminali, sklepów internetowych oraz wypłacać pieniądze z szerokiej sieci bankomatów w całej Polsce. Jest to kolejne udogodnienie jakie swoim użytkownikom oferuje aplikacja PeoPay, w której systematycznie pojawiać się będą nowe funkcje" - powiedział wiceprezes Banku Pekao Marek Tomczuk, cytowany w komunikacie.Bank Pekao jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: