Płatności mobilne Visa dostępne na urządzeniach firmy Apple: iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz Apple Watch

Polecamy

"Apple to kluczowy element w układance, jaką stanowią usługi płatności mobilnych" - Steve Perry, Visa Europe.

"Apple to kluczowy element w układance, jaką stanowią usługi płatności mobilnych" - Steve Perry, Visa Europe.

Organizacja Visa potwierdziła dziś, że umożliwi świadczenie usług płatności mobilnych na smartfonach iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz na zegarku Apple Watch. W Stanach Zjednoczonych, a w dalszej kolejności również na innych rynkach, instytucje finansowe działające w systemie Apple Pay będą mogły włączać debetowe i kredytowe karty Visa, umożliwiając klientom dokonywanie wygodnych i bezpiecznych zakupów u wybranych detalistów - zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i z wykorzystaniem aplikacji na smartfony.

Steve Perry, dyrektor ds. płatności cyfrowych w Visa Europe, powiedział: "Wejście na rynek firmy Apple to kluczowy element w układance, jaką stanowią usługi płatności mobilnych. Jest to wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla płatności nowej generacji, potwierdzające rozmach, z jakim rozwijają się usługi mobilne i zbliżeniowe.

Od czasu wprowadzenia pierwszych kart i terminali zbliżeniowych w 2007 r. organizacja Visa zawsze znajdowała się w czołówce wdrożeń płatności NFC. Obecnie w sklepach całej Europy zainstalowanych jest już ponad 1,5 mln terminali obsługujących płatności zbliżeniowe Visa - wszystkie z nich mogą również przyjmować płatności mobilne. Decyzja firmy Apple o wejściu na ten rynek odzwierciedla ogrom możliwości, jakie oferują dziś usługi płatności cyfrowych. Dzięki tej decyzji usługi zbliżeniowe będą coraz lepiej znane i coraz szerzej wykorzystywane na całym świecie. Spodziewamy się tzw. "efektu aureoli", na czym skorzystają wszyscy gracze działający w ekosystemie płatności mobilnych.

Ściśle współpracujemy z firmą Apple i z bankami członkowskimi naszej organizacji w celu wprowadzenia tej nowej usługi również na rynku europejskim".

Źródło: Visa Europe

 

Udostępnij artykuł: