Płatności natychmiastowe Express Elixir w Banku Spółdzielczym w Brodnicy

Bankowość spółdzielcza

Klienci Banku Spółdzielczego w Brodnicy mogą wykonywać przelewy natychmiastowe, korzystając z systemu Express Elixir obsługiwanego przez KIR. Usługa umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy między rachunkami bankowymi prowadzonymi w różnych bankach.

Logo KIR
Źródło: KIR

Klienci Banku Spółdzielczego w Brodnicy mogą wykonywać przelewy natychmiastowe, korzystając z systemu Express Elixir obsługiwanego przez KIR. Usługa umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy między rachunkami bankowymi prowadzonymi w różnych bankach.

Klienci Banku Spółdzielczego w Brodnicy mogą wykonywać przelewy natychmiastowe, korzystając z systemu #ExpressElixir obsługiwanego przez #KIR @RzecznikKIR

Przelewy Express Elixir to nowoczesna usługa, dopasowana do preferencji współczesnego konsumenta, traktowana przez klientów banków jako standardowe rozwiązanie służące do regulowania codziennych płatności, czy przesyłania środków na rzecz organów administracji celno-podatkowej.Czytaj także: Polacy w coraz większym stopniu będą korzystali z płatności natychmiastowych >>>

Szybki rozwój płatności natychmiastowych

- Polska jest jednym z liderów pod względem tempa rozwoju płatności natychmiastowych, które stają się usługą powszechną, a klienci banków sięgają po to narzędzie coraz częściej w życiu codziennym – mówi Grzegorz Leńkowski, dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR. - Konsekwentnie pracujemy nad rozwojem systemu, dlatego cieszy nas pozyskanie do współpracy kolejnego, znaczącego uczestnika sektora bankowości spółdzielczej – dodaje Grzegorz Leńkowski.

- Rozliczenia Express Elixir stanowią, obok takich rozwiązań jak przelewy Elixir, płatności Google Pay czy realizowanych również przy współpracy z KIR - płatności Paybynet, istotne uzupełnienie oferty naszego banku – mówi Jacek Teodorski, dyrektor Departamentu Handlowego Banku Spółdzielczego w Brodnicy.Express Elixir rozlicza komunikaty płatnicze w trybie ciągłym. Większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund. Dzięki tej funkcjonalności i dopasowaniu do potrzeb użytkownika, system cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów banków - zarówno osób indywidualnych jak i przedsiębiorców. W maju br. w systemie Express Elixir rozliczono 2,08 mln transakcji o wartości 3,56 mld zł. Dla porównania w analogicznym miesiącu 2018 r. odnotowano 897,34 tys. transakcji o wartości 2,32 mld zł. Zatem rok do roku liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych wzrosła o niemal 132 proc., a wartość o 53 proc.
Udostępnij artykuł: