Płatności zbliżeniowe – Polska światowym liderem

Firma / Multimedia

W Polsce już 100 procent terminali przyjmuje płatności zbliżeniowe – to jest najlepszy wynik na świecie – mówił podczas Forum Bankowego Mieczysław Groszek prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

#MieczysławGroszek: Wszystkie zainstalowane w Polsce terminale mają funkcjonalność akceptacji kart zbliżeniowych i z tego punktu widzenia jesteśmy liderem w świecie @bezgotowkowa

Czechy będą tworzyły podobną do Polski Bezgotówkowej fundację – mówił podczas Forum Bankowego dr Mieczysław Groszek prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa. Za naszym sukcesem – mówił prezes Fundacji – stoi cały polski ekosystem płatniczy, czyli wydawcy kart – banki, agenci rozliczeniowi, organizacje płatnicze Visa i Mastercard, a także polski rząd. W ten sposób powstało przedsięwzięcie nie tylko biznesowe, ale i misyjne. Działa ono dla wygody klienta, upowszechnia płatności bezgotówkowe, cyfryzuje mały biznes, pomaga w ograniczaniu szarej strefy.

Jak mówi Mieczysław Groszek jeszcze nie wszystkie karty płatnicze w Polsce umożliwiają płatności zbliżeniowe, ale wszystkie nasze terminale mają funkcjonalność, która pozwala na ten sposób płatności. Z tego punktu widzenia Polska jest światowym liderem.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: