PLL LOT: Do Chin polecimy już w maju, od lutego można kupić bilety

Finanse i gospodarka

Wszystko idzie zgodnie z planem. Pierwszy komercyjny lot polskiego przewoźnika do Pekinu odbędzie się prawdopodobnie 30 maja. Sprzedaż biletów ruszy za 2-3 tygodnie.

Wszystko idzie zgodnie z planem. Pierwszy komercyjny lot polskiego przewoźnika do Pekinu odbędzie się prawdopodobnie 30 maja. Sprzedaż biletów ruszy za 2-3 tygodnie.

PLL LOT ustala jeszcze ostatnie szczegóły z chińskim partnerem, Air China.

- Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie godzin naszych startów i lądowań. To nastąpi pod koniec stycznia. Nie spodziewamy się żadnych przykrych niespodzianek - zapewnia Marcin Piróg, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

I dodaje, że przewoźnik walczy o bardzo korzystne godziny połączeń: samolot wystartuje z Warszawy ok. godz. 16:00, a lądowanie w Pekinie przewidziane jest na godz. 7:00. Początkowo rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu.

- Chcemy po roku dojść do lotów codziennych. Ale początkowo loty z Warszawy będą we wtorki, czwartki i soboty - mówi Marcin Piróg.

Prezes LOT-u zapewnia, że bilety na pierwsze loty będą dostępne na stronie internetowej przewoźnika na początku lutego.

Porozumienie z Air China zostało zawarte podczas wizyty prezydenta Komorowskiego w Chinach, w której uczestniczyli również przedstawiciele LOT-u.

Znaczenie wznowienia bezpośrednich lotów do Pekinu podkreślają nie tylko przedsiębiorcy. Prezydent Bronisław Komorowski ocenił, że jest to jeden z warunków dobrej współpracy gospodarczej.

W 2011 roku z Chin do Polski przyleciało 40 tys. osób, a z Polski do Państwa Środka - dwa razy więcej.

Aby zobaczyć pełną wypowiedź Marcina Piróga kliknij tutaj.

Źródło: newseria.pl

Udostępnij artykuł: