Po ekspresowy kredyt do swojego banku

Bankowość / Finanse i gospodarka

Jeśli pilnie potrzebujemy pieniędzy na drogi prezent to warto udać się do tego banku, do którego wpływa nasze wynagrodzenie. Expander zwraca uwagę, że w okresie świątecznym banki otrzymują dużą ilość wniosków. Nie wszystkie udaje im się rozpatrzeć w terminie. Jednak w swoim banku możemy liczyć na uproszczoną procedurę przyznania kredytu co znacznie skróci czas oczekiwania.

Święta zwykle kojarzą się z radością. Bywa jednak, że przynoszą także stresowe sytuacje. Może tak być jeśli np. ktoś chce nas obdarować drogim prezentem. W takiej sytuacji wypada odwzajemnić się podarunkiem o zbliżonej wartości. Problem polega jednak na tym, że świąteczne wydatki mogły już pochłonąć większość salda na naszym koncie. Wtedy ratunkiem pozostaje pożyczka.

Tu pojawia się jednak kolejny problem – pieniądze są potrzebne szybko. Nie możemy sobie pozwolić na kilka dni oczekiwania na decyzję banku. W takiej sytuacji często szukamy banku, który w reklamach podaje, że udziela kredytu w kilkanaście minut. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie. Jeśli zależy nam na uzyskaniu pieniędzy jeszcze w tym samym dniu, w którym złożymy wniosek, to najlepiej udać się do swojego banku.

Bank, do którego wpływa nasze wynagrodzenie najprawdopodobniej nie będzie wymagał zaświadczenie o dochodach. Poza tym nasz wniosek będzie rozpatrywany na uproszczonych zasadach. Procedury będą więc trwały krócej niż w innych bankach. Jest to ważne, gdyż w okresie świątecznym banki otrzymują dużą ilość wniosków. Nie wszystkie udaje im się rozpatrzeć w deklarowanym terminie.

Jeśli jednak chcemy spróbować zawnioskować w innym banku, to nie przede wszystkim należy najpierw uzyskać zaświadczenie o dochodach. W sytuacji, gdy prowadzimy działalność gospodarczą lub mamy jeszcze inne źródło dochodów, to przed udaniem się do placówki warto zadzwonić i zapytać jakie dokumenty będą potrzebne. Warto też przy okazji zapytać, czy w naszym przypadku jest szansa, aby uzyskać kredyt jeszcze tego samego dnia.

Jarosław Sadowski
Analityk firmy Expander
www.expander.pl

Udostępnij artykuł: