Po raz drugi Dzień Bezpiecznego Internetu

Finanse i gospodarka

7 lutego br. obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tematem przewodnim edycji DBI 2012 będzie Internet jako łącznik między pokoleniami.

7 lutego br. obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tematem przewodnim edycji DBI 2012 będzie Internet jako łącznik między pokoleniami.

"Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!" - to hasło obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2012. - Chcemy zwrócić uwagę na to, że Internet powinien być elementem łączącym pokolenia, a wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków - wyjaśnia Katarzyna Zygmunt z Fundacji Dzieci Niczyje, współorganizatora DBI w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu "Safer Internet". Od 2 lat inicjatywę wspiera również firma Hostersi - dostawca kompleksowych rozwiązań hostingowych oraz w zakresie bezpieczeństwa IT.

- Poprzez udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, chcemy zwrócić uwagę, że wszystko w Sieci zaczyna się od serwerów. Serwer to taki "globalny komputer", na którym przechowywane są wszelkie dostępne w Internecie zasoby. Dlatego też postanowiliśmy przyłączyć się do inicjatywy DBI, której zadaniem jest m.in. edukowanie młodych ludzi w zakresie ich obecności w wirtualnym świecie - mówi Magdalena Zawada, dyrektor zarządzający firmy Hostersi.

Organizatorzy, chcąc jak najszerzej promować obchody tego święta w Polsce oraz zachęcić szkoły do zaangażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa online, udostępniają w Internecie szeroką ofertę materiałów edukacyjnych (scenariusze zajęć, kursy e-learning oraz materiały multimedialne). Szkoły, które przygotują obchody Dnia Bezpiecznego Internetu biorą udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów i partnerów DBI w Polsce. Hostersi dla wyróżnionych w konkursach szkół ufundowali m.in. roczny hosting dla szkolnej strony internetowej oraz zestawy multimedialnych gier edukacyjnych.

Źródło: www.hostersi.pl

Udostępnij artykuł: