Początek testów Skype for Business oraz dalsze plany rozwoju rozwiązania

Finanse i gospodarka

W ubiegły poniedziałek Microsoft ogłosił rozpoczęcie technicznych testów Skype for Business, czyli zapowiedzianej w listopadzie 2014 roku nowej wersji usługi Lync. Klient Skype for Business, Skype for Business Server oraz usługa zintegrowana z Office 365 będą stopniowo udostępniane użytkownikom już od kwietnia. Microsoft przedstawił również plany dalszego rozwoju tego rozwiązania - wprowadzenia nowych usług oraz współpracy z partnerami nad portfolio urządzeń w pełni zintegrowanych ze Skype for Business.

Zarówno Skype, jak i Microsoft Lync to bardzo popularne na całym świecie rozwiązania. Obecnie z komunikatora Skype na różnych platformach korzysta globalnie ponad 300 milionów użytkowników – każdego miesiąca spędzają na rozmowach ok. 50 miliardów minut, a ponad 50 proc. z nich korzysta z rozmów wideo. Z oprogramowania Microsoft Lync do komunikacji w pracy korzysta ponad 100 milionów pracowników – 79 proc. firm w USA używa lub planuje wprowadzić połączenia głosowe za pomocą tego rozwiązania.

Skype for Business łączy w sobie najważniejsze cechy Skype oraz Lync – znany i wygodny interfejs Skype z pełną funkcjonalnością Lync, które tworzą bezpieczne i łatwe w implementacji rozwiązanie dla biznesu. Łatwość obsługi Skype for Business, możliwość połączenia przez wideokonferencję z każdym, kto ma Skype ID oraz integracja z Office 365 czynią z niego wszechstronne narzędzie, które może być wykorzystywane do rozmów głosowych oraz wideo, wysyłania natychmiastowych wiadomości, czy prowadzenia konferencji online, podczas których użytkownicy mają dostęp do wielu przydatnych narzędzi (poczta, kalendarz, współpraca nad dokumentami).

W ciągu najbliższego roku Microsoft zamierza skupić się na rozwoju usług chmurowych związanych z komunikacją w czasie rzeczywistym. W ramach tych działań Skype for Business zostanie wzbogacony o nowe funkcjonalności. Tego lata, na terenie USA, rozpoczną się testy usługi Enterprise Voice w Office 365 oraz wykorzystania połączeń PSTN. Te rozwiązania pozwolą na zastosowanie Office 365 we wszystkich formach komunikacji – pisanej, głosowej oraz wideo. Strategiczni partnerzy Microsoft pracują również nad integracją użytkowników Skype for Business w ramach Office 365 za pomocą Azure ExpressRoute dla Office 365.

Kolejnym krokiem jest rozbudowa portfolio urządzeń wspierających komunikację i w pełni zintegrowanych ze Skype for Business – Skype Room Systems. Dzięki współpracy z partnerami (Crestron, Polycom i Smart) użytkownicy będą mogli korzystać z szerokiego portfolio opartych na platformie Windows 10 urządzeń, zoptymalizowanych do pracy ze Skype for Business. Microsoft ogłosił również ścisłą współpracę z firmą Polycom, która dostarczy rozwiązania z rodziny Polycom RoundTable. Pierwszym zaprezentowanym urządzeniem jest Polycom RoundTable 100 – system do rozmów wideo zaprojektowany z myślą o firmach z sektora MŚP. Również zaprezentowany niedawno Microsoft Surface Hub w pełni wykorzysta wszystkie funkcjonalności Skype for Business.

Źródło: Microsoft

Udostępnij artykuł: