Poczta Polska: rozpoczyna się przedświąteczny szczyt zamówień

Czysty zysk

Zakupy przez internet

Początek przedświątecznego szczytu zamówień. Poczta Polska przygotowuje się na ogromną liczbę przesyłek

Szczyt doręczeń przesyłek przypada na pięćdziesiąty tydzień roku, w 2018 r. będzie to między 10 a 16 grudnia. Szacujemy, że wówczas przesyłek może być nawet 30-40 proc.

Szczyt przesyłek między 10 a 16 grudnia

Krajowi operatorzy pocztowi dostarczą w tym roku do odbiorców w sumie ok. 460 mln szt. paczek oraz przesyłek kurierskich. Szczyt ruchu pocztowego tradycyjnie przypadnie na ostatnie tygodnie roku, przed świętami Bożego Narodzenia. Poczta Polska i inni operatorzy muszą przygotować się na zwiększoną liczbę zamówień – w kulminacyjnym momencie przesyłek może być nawet o 40 proc. więcej niż zwykle.

– Szczyt doręczeń przesyłek przypada na pięćdziesiąty tydzień roku, w 2018 r. będzie to między 10 a 16 grudnia. Szacujemy, że wówczas przesyłek może być nawet 30-40 proc. więcej niż w zwykłych tygodniach roku – tłumaczy Karol Krzywicki, zastępca prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, regulatora rynku pocztowego.

Zakupy róbmy z wyprzedzeniem

Jerzy Garycki, dyrektor pionu operacji logistycznych Poczty Polskiej przyznaje, że z roku na rok klienci kupujący w sklepach internetowych coraz lepiej rozumieją potrzebę wcześniejszego wybrania i zamówienia prezentów świątecznych. Podjęcie decyzji zakupowych z odpowiednim wyprzedzeniem pozwala nie martwić się o to, czy wyszukane w internecie podarki dla bliskich zostaną dostarczone przed Bożym Narodzeniem.

– Poczta Polska będzie doręczać do ostatniego dnia przed świętami, natomiast powinniśmy maksymalnie wykorzystać okres do 15 grudnia, tak żeby wszystkie zakupy mogły dotrzeć do adresatów na czas – wyjaśnia Garycki i dodaje, że operator wdrożył szereg zmian, które mają zapewnić klientom sprawną obsługę ich zamówień.

Źródło: MN24

 

Udostępnij artykuł: