Początki: Dwadzieścia lat temu…

BANK 2011/05

Jubileusze często kojarzą się z oficjalną, sztywną oprawą. Wszakże wiążą się z nimi również miłe chwile. Są bowiem często jedyną okazją do spotkań ze starymi (bez złośliwego podtekstu) znajomymi, przywołują dobre wspomnienia. A jubileusz 20-lecia samorządu bankowego to poważna porcja refleksji.

Andrzej Wolski

Uczestnicy wydarzeń sprzed lat znikają z czynnego zawodowo życia, do twórców reformy i koncepcji nowego porządku gospodarczego z końca ubiegłego wieku rzadko ktoś chce dziś dotrzeć. Jak nawet pojawi się taka inicjatywa, okazuje się, że bohaterowie już odeszli albo zaczyna zawodzić pamięć. Pozostają oficjalne odarte z kolorów zapisy protokołów i doniesienia prasowe. Z pewnością jednym z takich zapisów będzie m.in. wzmianka, że w styczniu 1991 r. w Serocku odbyło się Zgromadzenie Założycielskie Związku Banków Polskich, a w nocy z 24 na 25 stycznia wybrano władze samorządu bankowego..

Reprezentacja sektora

Zanim jednak oficjalne źródła mogły odnotować ten fakt, ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: