Pocztylion PTE przejmie od Aegon PTE zarządzanie funduszami w ramach PPK

Mój plan emerytalny / Z rynku

Pocztylion-Arka PTE zawarł porozumienie z Aegon PTE, w ramach którego Pocztylion przejmie od Aegon zarządzanie funduszami zdefiniowanej daty prowadzonymi w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) - poinformował Pocztylion w komunikacie prasowym. Obie firmy rozpoczną też współpracę przy dystrybucji PPK.

Logo PPK Pocztylion
Logo PPK Pocztylion Źródło: Materiały prasowe

Pocztylion-Arka PTE zawarł porozumienie z Aegon PTE, w ramach którego Pocztylion przejmie od Aegon zarządzanie funduszami zdefiniowanej daty prowadzonymi w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) - poinformował Pocztylion w komunikacie prasowym. Obie firmy rozpoczną też współpracę przy dystrybucji PPK.

.@Pocztylion_Arka zawarł porozumienie z #Aegon PTE, w ramach którego Pocztylion przejmie od @Aegon zarządzanie funduszami zdefiniowanej daty prowadzonymi w ramach #PPK #PocztylionArka

„Decyzję o rozpoczęciu rozmów z Aegon PTE, dotyczących przejęcia zarządzania funduszami PPK i finalnie realizacji tego procesu, a także współpracy z Aegon w zakresie dystrybucji programu, podjęliśmy mając na uwadze ambitne plany rozwoju naszej firmy. Przejęcie zarządzania funduszami PPK i pozyskanie firm korzystających z PPK w Aegon to niewątpliwie jeden z kroków w tym kierunku” - powiedział cytowany w komunikacie Adam Gola, prezes zarządu Pocztylion-Arka PTE S.A.

Obie firmy będą współpracować przy oferowaniu PPK pracodawcom

Po przekazaniu zarządzania Pocztylion będzie zarządzać ośmioma własnymi funduszami zdefiniowanej daty, gromadzącymi aktywa uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz ośmioma funduszami przejętymi od Aegon. Po uzyskaniu odpowiednich zgód instytucji nadzoru rozpocznie również prace nad połączeniem funduszy o analogicznym poziomie ryzyka i horyzoncie inwestycyjnym. Obie firmy będą również współpracować przy oferowaniu PPK pracodawcom.

Czytaj także: Pocztylion-Arka PTE uzyskał wpis do ewidencji PPK >>>

„Po analizie obecnej sytuacji na rynku PPK oraz dotychczasowej pozycji Aegon w tym segmencie zdecydowaliśmy o nawiązaniu współpracy z Pocztylionem i przekazaniu mu zarządzania funduszami PPK Aegon. W wyniku tej transakcji klienci będą mieli zapewnioną kontynuację zarządzania funduszami PPK przez instytucję o podobnym profilu działania i doświadczeniu inwestycyjnym. Aegon PTE skupi się natomiast na swojej podstawowej działalności, czyli zarządzaniu otwartym funduszem emerytalnym i przygotowaniach do zapowiedzianej reformy OFE i przekształcenia w TFI” - powiedział Marc van der Ploeg, kierujący Grupą Aegon w Polsce.

Konsolidacja na rynku PPK była kwestią czasu

Jak ocenił portal analizy.pl konsolidacja na rynku PPK była kwestią czasu.

"Na rynku działa 20 instytucji oferujących prowadzenie i zarządzanie PPK, z których trzy (PKO TFI, TFI PZU i NN PTE - PAP) zgarnęły 2/3 aktywów. Kilka firm nie zdołało przekroczyć nawet 1 proc. Wśród nich znalazło się Aegon PTE, które na koniec czerwca miało zgromadzone w PPK zaledwie 3,9 mln zł (0,3 proc. rynku). Pocztylion-Arka PTE z ponad 38 mln zł (i ponad 2-proc. udziałem w rynku) na koniec sierpnia zamyka pierwszą dziesiątkę" - skomentowali analitycy.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: