Podnajem wygodnym sposobem na stały przychód z mieszkania

Inwestycje / Multimedia / Nieruchomości

Wywiad z Pauliną Majewską-Goździk

Coraz więcej osób inwestujących w mieszkania decyduje się na podnajem, co zapewnia im stały przychód bez konieczności samodzielnego poszukiwania najemców.

Paulina Majewska-Goździk: Ryzyko nie znalezienia najemcy bierze na siebie podnajemca, a właściciel mieszkania ma zapewniony stały przychód bez względu czy ktoś w nim mieszka, czy nie.

Jednym z najbardziej bezpiecznych  sposobów zarabiania na rynku nieruchomości jest podnajem – mówi Paulina Majewska-Goździk z firmy Pokoje 69, uczestniczka X Ogólnopolskiego Kongresu Mieszkaniczników.

Jak tłumaczy podnajem  jest sposobem wynajmowania mieszkania, w którym pośrednictwo prowadzi osoba lub firma nazywana podnajemcą. Ta osoba podnajmuje mieszkanie właściwemu najemcy. Podnajemca dzieli się przychodem z właścicielem mieszkania.

Podnajemca praktycznie wszystkie problemy związane z najmem lokalu bierze na siebie. Podnajemca płaci właścicielowi  mieszkania co miesiąc ustaloną kwotę  i jednocześnie to on martwi się o to aby w mieszkaniu był jakiś najemca.

Najczęściej podnajemca wynajmuje dane mieszkanie w podziale na pokoje lub kawalerki – co zapewnia mu większy przychód.

Ryzyko nie znalezienia najemcy bierze na siebie podnajemca. Tymczasem właściciel mieszkania ma zapewniony stały przychód ze swojego lokalu – bez względu czy ktoś w nim mieszka czy nie – dodaje Paulina Majewska-Goździk.

W firmie, którą prowadzę, dni w ciągu roku  kiedy nie ma lokatora w mieszkaniu można policzyć na palcach jednej ręki – podkreśla.

W jej ocenie nawet połowa mieszkań w Polsce może być wynajmowana na zasadzie podnajmu.

Udostępnij artykuł: