Podróżuj z kartą Visa

Z rynku

Visa zachęca do korzystania z kart podczas wakacyjnych podróży za granicę.

Visa zachęca do korzystania z kart podczas wakacyjnych podróży za granicę.

  • Do końca września br. trwa kampania „Podróżuj z kartą Visa”, zachęcająca posiadaczy kart Visa do korzystania z nich za granicą

  • Aplikacja dla podróżujących Visa Travel Tools została zaktualizowana i teraz dostępna jest również w języku polskim

  • W Chorwacji na turystów płacących kartami Visa czekają specjalne oferty w wybranych restauracjach i na stacjach benzynowych

W połowie czerwca br. rozpoczęła się kampania Visa Europe promująca płatności kartami Visa za granicą, skierowana do Polaków wyjeżdżających z kraju oraz zagranicznych turystów odwiedzających Polskę. Chcąc zachęcić posiadaczy kart Visa do korzystania z nich podczas podróży zagranicznych, Visa udostępniła także zaktualizowaną wersję aplikacji dla podróżnych Visa Travel Tools, od teraz działającą w języku polskim. Dodatkowo od początku lipca do końca września br. potrwa specjalna promocja skierowana do osób odwiedzających Chorwację, w ramach której płacący kartami Visa otrzymają 10% rabatu w ponad 100 restauracjach oraz wyjątkowe wakacyjne gadżety na stacjach paliw INA. Podróżujący za granicę mogą skorzystać ze specjalnego serwisu internetowego www.visa.pl/podroze-z-visa/, który przedstawia przydatne informacje dotyczące posługiwania się kartami w innych krajach.

W tym roku chcemy być z użytkownikami kart Visa na każdym etapie wakacji – od momentu ich planowania, poprzez przygotowania do podróży aż po wsparcie na miejscu, w kraju docelowym, np. poprzez aplikację Visa Travel Tools czy specjalne oferty dla turystów udających się do Chorwacji” – wyjaśnia Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe. „Wykorzystując różnorodne narzędzia, postaramy się przekonać podróżujących, że korzystanie z kart Visa za granicą jest równie wygodne i bezproblemowe jak w kraju, a do tego może im przynieść dodatkowe korzyści” – dodaje.

Kampania skierowana do polskich turystów obejmuje działania reklamowe w internecie, m.in. w wyszukiwarce Google oraz na wiodących portalach turystycznych takich jak wakacje.pl, easygo.pl czy tripadvisor.com. Z kolei komunikacja skierowana do osób odwiedzających Polskę wykorzystuje nośniki na lotniskach w Krakowie, Modlinie, Warszawie oraz Wrocławiu. Reklamy skierowane zarówno do wyjeżdżających z kraju jak i przyjeżdżających do Polski znajdą się również na kartach pokładowych linii lotniczych WizzAir. W ramach zaplanowanych działań wykorzystane zostaną także narzędzia umożliwiające dotarcie do osób będących w podróży, m.in. geotargetowane reklamy na urządzeniach mobilnych oraz sieci Wi-Fi na lotniskach. Za kreację kampanii odpowiada agencja Saatchi & Saatchi Poland, z kolei zakupem mediów zajął się dom mediowy MEC.

Nasze działania komunikacyjne będziemy prowadzić tam, gdzie przyjeżdża najwięcej zagranicznych turystów – przede wszystkim w Krakowie i w Warszawie. Liczymy również na zwiększony ruch turystyczny we Wrocławiu, który jest Europejską Stolicą Kultury 2016. Dodatkowo zdecydowaliśmy się umieścić reklamy Visa na anglojęzycznych mapach Krakowa, które są rozdawane turystom w najbardziej uczęszczanych przez nich miejscach” – dodaje Jakub Kiwior.

W sezonie wakacyjnym szczególnie ważny jest wygodny dostęp do informacji i narzędzi, które ułatwiają podróżowanie po świecie. Zapewni go aplikacja mobilna Visa Travel Tools, która w wyniku ostatniej aktualizacji zyskała m.in. polską wersję językową. Użytkownicy znajda w niej np. kalkulator walutowy, wyszukiwarkę bankomatów na całym świecie czy poradnik nt. rozsądnego wydawania pieniędzy za granicą. Jedną z nowych funkcji w zaktualizowanej wersji aplikacji są przewodniki po niemal 650 miastach na całym świecie (w tym 10 polskich), z czego kilkanaście dostępnych jest w języku polskim. Dodatkowo w Visa Travel Tools znalazły się informacje nt. zakresu akceptacji kart płatniczych w poszczególnych krajach, m.in. w hotelach, restauracjach, sklepach lub środkach transportu. Za jej pomocą użytkownik łatwo sprawdzi, czy np. taksówkarze w Wietnamie lub restauratorzy w Turcji przyjmą taką płatność. Aplikacja dostępna jest w wersji na urządzenia z systemem Android oraz iOS – można ją bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Na dodatkowe korzyści podczas wakacyjnych podróży mogą liczyć posiadacze kart Visa wybierający się do Chorwacji. Od początku lipca do końca września br. osoby, które zdecydują się płacić kartą Visa będą mogły otrzymać wyjątkowe wakacyjne gadżety na stacjach paliw INA zlokalizowanych przy trasach najczęściej uczęszczanych przez turystów, a także 10% rabatu w ponad 100 restauracjach w głównych chorwackich miejscowościach turystycznych.

Korzystając z kart Visa za granicą, polscy turyści nie będą musieli odwiedzać kantorów przed wyjazdem ani wracać do kraju z obcą walutą niewykorzystaną podczas wyjazdu. Karty Visa są akceptowane w około 40 mln punktów handlowo-usługowych na całym świecie. W razie konieczności można za ich pomocą pobrać też gotówkę z bankomatów w ponad 200 krajach. Wygoda i bezpieczeństwo, które zapewniają karty Visa, pozwalają cieszyć się zagranicznymi wakacjami, nie martwiąc się o sposób płatności, dokładnie tak samo, jak we własnym kraju” – podsumowuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Korzystanie z kart Visa zapewnia bezpieczeństwo pieniędzy w trakcie wyjazdów za granicę. Podczas gdy gotówkę traci się bezpowrotnie, zgubioną lub skradzioną kartę wystarczy niezwłocznie zastrzec. Zastrzeżenia karty można łatwo dokonać telefonicznie, np. korzystając z numeru telefonu dostępnego z poziomu aplikacji Visa Travel Tools. Po zastrzeżeniu całą odpowiedzialność za ewentualne nieuprawnione transakcje ponosi bank, który wydał kartę. W razie utraty karty warto również skontaktować się z bankiem-wydawcą i zapytać o możliwość skorzystania z awaryjnego wydania nowej karty lub awaryjnej wypłaty gotówki.

Źródło: Visa Inc.

Udostępnij artykuł: