Podział dealera samochodowego Krotoski-Cichy stał się faktem

Firma

30 lipca 2019 r. została podpisana umowa regulująca warunki podziału Grupy Krotoski-Cichy, topowego dealera samochodowego w Polsce. Wspólnicy po ponad 30 latach budowania marki zdecydowali się na rozstanie. Powodem podjętej decyzji są rozbieżne plany wobec dalszego rozwoju Grupy. Robert Krotoski i Mirosław Cichy pozostają w biznesie i będą umacniać na rynku swoje firmy w oparciu o własne strategie rozwoju.

Samochód
Fot. stock.adobe.com/Cla78

30 lipca 2019 r. została podpisana umowa regulująca warunki podziału Grupy Krotoski-Cichy, topowego dealera samochodowego w Polsce. Wspólnicy po ponad 30 latach budowania marki zdecydowali się na rozstanie. Powodem podjętej decyzji są rozbieżne plany wobec dalszego rozwoju Grupy. Robert Krotoski i Mirosław Cichy pozostają w biznesie i będą umacniać na rynku swoje firmy w oparciu o własne strategie rozwoju.

Topowy dealer samochodowy w Polsce #PL Grupa Krotoski-Cichy się dzieli #samochody #motoryzacja

Autoryzowany dealer Koncernu Volkswagena – Grupa Krotoski-Cichy – od wielu lat zajmuje pierwszą pozycję wśród dealerów samochodowych w Polsce. Prężnie się rozwija i bije rekordy w sprzedaży – tylko w ubiegłym roku Grupa sprzedała prawie 25 tys. nowych samochodów, czyli o blisko jedną dziesiątą więcej niż rok wcześniej. Natomiast aut używanych sprzedała ponad 6 tys., co stanowi wzrost z wynikiem 48% w porównaniu do zeszłorocznych wyników Grupy.Robert Krotoski i Mirosław Cichy stworzyli Grupę Dealerską w połowie lat 80-tych z pasji do samochodów, zaczynając od sprzedaży części, by po ponad 30 latach zarządzać prawie 30 salonami marek takich jak: Volkswagen, Škoda, Seat, Audi oraz Porsche. Pomimo bardzo dobrej kondycji Grupy i wysokich rokowań na przyszłość wspólnicy zdecydowali o rozstaniu.- Czasami w każdej, nawet najlepszej firmie przychodzi czas na nowy etap. U nas taka potrzeba przyszła po ponad 30 latach. Obaj z moim wspólnikiem podjęliśmy decyzję, że aby iść do przodu i realizować swoje wizje, potrzebujemy iść obok siebie, a nie razem. Decyzyjność grupy ma te wady, że hamuje i nie pozwala na realizacje wszystkich planów, podział otworzy nowe horyzonty do rozwoju zarówno dla mnie, jak i dla Mirka. Grupa Krotoski, którą po podziale będę zarządzał już bez wspólnika, ale z doskonałą kadrą menedżerską, będzie realizować nową strategię rozwoju na najbliższe lata, stawiając na jakość i zadowolenie naszych klientów, nieustannie inwestując w najnowsze technologie. – mówi Robert Krotoski.- Sport i motoryzacja są nieodłączną częścią życia mojego i mojej rodziny. Jako byli zawodnicy sportów motorowych – kartingu, wyścigów samochodowych, rallycrossu i rajdów wiemy, jak ważna jest jakość serwisu i opieki fachowców nad samochodem. To jest i będzie wyróżnik naszych salonów – najwyższa jakość dla wymagających klientów. Sprzedając najlepsze produkty marek Volkswagen, Škoda, Audi i Porsche, chcemy wyróżniać się sportowym charakterem tych marek. Co więcej, koncentrujemy się teraz na przygotowaniu punktów do obsługi samochodów elektrycznych i pokazania dynamiki tych pojazdów. Do końca 2020 roku będziemy gotowi do ich sprzedaży i serwisu we wszystkich lokalizacjach, a w 2025 roku planujemy by ich udział w sprzedaży Grupy Krotoski wynosił blisko 35% - dodaje.

Podział rynku i serwisów

Wspólnicy podzielili się rynkiem i salonami wraz z serwisami rozmieszczonymi na terenie całej Polski. Robert Krotoski przejmuje salony w centralnej i południowej Polsce, a Mirosław Cichy w zachodniej i północno-zachodniej Polsce. Grupa Krotoski prowadzić będzie salony i serwisy Volkswagena Łódź - Niciarniana, Warszawa Radzymińska, Nadarzyn k. Warszawy, Częstochowa, salon Škody w Częstochowie i serwisy Škody - Łódź Niciarniana, Warszawa Radzymińska, Nadarzyn k. Warszawy, Częstochowa, Audi Łódź - Niciarniana, Audi Centrum Łódź, Warszawa Radzymińska, Wolica k. Warszawy, Częstochowa, salon i serwis Porsche Centrum Łodź.Salony wchodzące w skład Grupy Krotoski w ostatnich latach zostały wyróżnione przez Volkswagen Group Polska: - za najlepszą sprzedaż Audi w 2018 roku został nagrodzony salon w Warszawie przy Radzymińskiej, - za najlepszą sprzedaż Volkswagena, salon w Łodzi, - za najlepszą sprzedaż samochodów używanych Audi Select: plus również salon w Łodzi.Warto również wspomnieć, że łódzki oddział Krotoski-Cichy został laureatem prestiżowej nagrody Diamenty Forbesa za zajęcie 3 miejsca z dynamiką wzrostu 43,18%. To tylko niektóre nagrody, którymi może się poszczycić firma.

Trzy pokolenia w motoryzacji

W rodzinie o Robercie Krotoskim mówi się, że ma “benzynę we krwi”. Samochody to jego pasja i sposób na życie. Zamiłowanie do sportu zaszczepił w nim ojciec – Kazimierz Krotoski, który na początku lat sześćdziesiątych był pionierem kartingu w Polsce i kilkakrotnie zdobywał tytuł najlepszego zawodnika w Polsce. Pasje ojca Kazimierza kontynuowali jego synowie - Jerzy i Robert, a następnie wnuki - synowie Roberta Krotoskiego - Robert Junior i Błażej Krotoscy.Jerzy Krotoski i Robert Krotoski rozpoczęli swoją przygodę z kartingiem jeszcze w wieku nastoletnim. Po kilkunastu latach ścigania się gokartami zaczęli rywalizować w wyścigach samochodowych i rajdach. We wszystkich tych dyscyplinach odnosili sukcesy, zdobywając tytuły mistrza i vice - mistrza Polski. Robert Junior i Błażej Krotoscy po sukcesach w kartingu ścigali się w wyścigach samochodowych, rallycrossie i rajdach. Miłość do samochodów łączy już trzy pokolenia w rodzinie Krotoskich. Chociaż nie rywalizują już zawodowo na torach, charakter sportowca ujawnia się we wszystkich dziedzinach życia.- Sport to adrenalina, chęć ciągłego rozwoju, nastawienie na coraz to nowe wyzwania i pokonywanie swoich słabości. Te cechy mają także odzwierciedlenie w prowadzonym przeze mnie biznesie. – mówi Robert Krotoski. Dodaje: Nie byłbym sobą, gdybym nie postawił na rozwój salonów i serwisów, zaczynając od fundamentów, czyli umocnienia jakości obsługi klientów i zwiększenia dostępności oferty dla klientów całej grupy Krotoski. Moja firma to nie tylko punkty, gdzie można kupić samochody czy skorzystać z serwisu, to przede wszystkim znakomita kadra najlepszych fachowców pracujących w Grupie Krotoski. To od nich zależy obsługa i zadowolenie klienta i to oni stanowią o sile firmy. Dzięki nim Grupa Krotoski może się rozwijać i sprostać zmianom technologicznym wprowadzając do sprzedaży, a następnie serwisując samochody elektryczne. Znamy oczekiwania wymagających klientów i chcemy za nimi podążać. To także globalny dostęp do samochodów za pośrednictwem strony internetowej krotoski.com. W sumie klienci Grupy Krotoski mają dostęp do prawie 4 tys. samochodów.Na czele zarządu Grupy Krotoski stanął Maciej Foczpański, człowiek, który z firmą jest związany od ponad 13 lat i wie o niej dosłownie wszystko. Robert Krotoski zapewnia, iż pomimo podziału jego firma nadal będzie walczyć o czołówkę wśród liderów, a klienci docenią zmiany, które zostaną wprowadzone z myślą o ich komforcie i satysfakcji z użytkowania aut.Nowy etap w historii polskiej grupy Krotoski-Cichy z ponad 30-letnią tradycją i sukcesem największego w Polsce dealera samochodowego stał się faktem. Po rozstaniu wspólników jest duża szansa na kontynuację dynamicznego rozwoju rynku przez dwie niezależne Grupy dowodzone już samodzielnie.
Źródło: DSpectrum
Udostępnij artykuł: