Polacy coraz częściej zmieniają sprzedawcę gazu

Gospodarka

Kurki z gazem
Fot. Pixabay.com

Liczba zmian sprzedawcy gazu wzrosła do 154 589 od początku prowadzenia monitoringu do końca I kw. 2018 r., podał Urząd Regulacji Energetyki.

Liczba zmian sprzedawcy gazu wzrosła do 154,6 tys. na koniec I kw. 2018 r. #gaz #URE

Na koniec IV kw. ub.r. liczba ta wynosiła 136 419.

„Analiza danych zebranych na podstawie wypełnionych przez OGP Gaz-System, Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o., a także innych operatorów systemów dystrybucyjnych, ankiet kwartalnych wskazuje na kontynuację, zapoczątkowanego w III kw. 2014 r., dynamicznego wzrostu zmiany sprzedawcy w segmencie odbiorców z grup taryfowych W1-4, czyli głównie wśród gospodarstw domowych. Taki stan rzeczy może być spowodowany m.in. intensyfikacją w ostatnim czasie przez niektórych sprzedawców kampanii reklamowych, dedykowanych tej grupie odbiorców, jak również stopniowemu wchodzeniu na rynek nowych sprzedawców, co skutkuje zwiększeniem konkurencji i uatrakcyjnieniem oferty dla odbiorców” – czytamy w komunikacie.

Liczba zmian sprzedawcy gazu systematycznie rośnie

W 2011 r. odnotowano kilka przypadków zmiany sprzedawcy, od 2012 r. ich liczba systematycznie rosła osiągając na koniec I kw. 2018 r. łącznie 154 589 zmian sprzedawcy gazu, podano także.

„Z końcem I kw. 2018 r. 142 sprzedawców miało zawarte ważne umowy z OSP, w tym 88 sprzedawców posiadało również umowy z OSD Polską Spółką Gazownictwa” – czytamy dalej.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: