Polacy tworzą asystenta głosowego

Z rynku

Grupa polskich przedsiębiorców pracuje nad systemem sztucznej inteligencji (SI), na którym oparty będzie pierwszy polski asystent głosowy.

Grupa polskich przedsiębiorców pracuje nad systemem sztucznej inteligencji (SI), na którym oparty będzie pierwszy polski asystent głosowy.

Polski smart speaker ma móc komunikować się w rodzimym języku #MarcinZłoch

Pomysłodawcy projektu intensywnie poszukują partnerów i inwestorów, którzy wsparliby przedsięwzięcie. W tym celu stworzyli akcelerator dla startupów Kogifi. Polski smart speaker ma móc komunikować się w rodzimym języku, ale też będzie zintegrowany z lokalnymi serwisami, zapewniając dostępność usług, których nie oferuje żaden z produktów konkurencji.– Wśród dostępnych obecnie systemów brak jest smart speakera, z którym możemy komunikować się w języku polskim. Co więcej, ze względu na to, że wszyscy asystenci głosowi powstali w innych krajach, wiele ich funkcjonalności jest u nas nieaktywnych, choć konsumenci płacą pełną cenę urządzenia – mówi Tomasz Gibas.

Prace nad projektem trwają od dłuższego czasu i ich efektem jest pierwszy, działający prototyp. W chwili obecnej wciąż wiele kwestii technicznych i biznesowych pozostaje otwartych. Przedsiębiorcy chcą m.in. by urządzenie funkcjonowało w modelu subskrypcji, której wielkość przekładałaby się na dostępne dla klienta funkcje. Priorytetem jest teraz pozyskanie jak najlepszych partnerów, dzięki którym finalny produkt zyska szeroką gamę funkcjonalności. Równocześnie Kogifi pracuje nad takimi aspektami jak identyfikacja wizualna i nazwa samego asystenta. Spółka chce zaprezentować swój projekt na przełomie czerwca i lipca 2018 r.

Marcin Złoch

 
Udostępnij artykuł: