Polak laureatem międzynarodowej edycji Konkursu Etyka w finansach

Wydarzenia

18 listopada w Paryżu odbyła się ceremonia wręczenia nagród w VII międzynarodowej edycji Konkursu Ethics & Trust in Finance Prize.

Ceremonia wręczenia nagród w VII międzynarodowej edycji Konkursu Ethics & Trust in Finance Prize
Ceremonia wręczenia nagród w VII międzynarodowej edycji Konkursu Ethics & Trust in Finance Prize Fot. ZBP

18 listopada w Paryżu odbyła się ceremonia wręczenia nagród w VII międzynarodowej edycji Konkursu Ethics & Trust in Finance Prize.

W Paryżu odbyła się ceremonia wręczenia nagród w VII międzynarodowej edycji Konkursu Ethics & Trust in Finance Prize. Drugie miejsce zajął Mateusz Kucz z Polski #ZBP #EtykawFinansach

Międzynarodowe Jury zdecydowało się przyznać 3 nagrody i 1 wyróżnienie.Pierwsze miejsce ex aequo otrzymali:
  • Marta Rocchi za prace pod tytułem “Technomoral Financial Agents: Ethics in the Fintech Era”
  • Andrea Roncella i Luca Roncella za pracę pod tytułem “Finance Needs ‘Bilinguals’ Too”

Drugie miejsce zajął Mateusz Kucz z Polski, autor pracy pt. „How to Shape Moral Attitudes in Banking – the Polish example”Wyróżnienie otrzymał Andrea Bancone za pracę pt. „The Moralisation of Contracts: An Islamic Persperctive”.Laureat drugiego miejsca w edycji międzynarodowej jest także finalistą polskiej edycji Konkursu „Etyka w finansach”. Dzięki wieloletniej współpracy Związku Banków Polskich z prof. Paulem Dembinskim i Obserwatorium Finansowym w Genewie polska edycja Konkursu jest częścią globalnej inicjatywy Ethics & Trust in Finance Prize. Za każdym razem prace nagrodzone w polskiej edycji Konkursu są tłumaczone i przekazywane do edycji międzynarodowej. W tym roku spośród wszystkich nadesłanych na edycję międzynarodową prac w czołówce 11 najlepszych esejów znalazły się aż 3 prace nagrodzone w polskiej edycji Konkursu.

Gala finałowa międzynarodowej edycji Konkursu odbyła się w siedzibie OECD, gdzie gości przywitał prof. Paul Dembinski, natomiast  wieńczące wystąpienie nt. etyki w świecie finansów wygłosił Sekretarz Generalny OECD - Angel Gurría.Ogłoszenie wyników poprzedzone było debatą światowej klasy ekspertów z dziedziny finansów i etyki na temat wyzwań natury etycznej, które mogą się pojawić w 2020 r. Debata była moderowana przez Josina Kamerling (przedstawicielka CFA Institute oraz Współprzewodnicząca Jury globalnej edycji Konkursu). W debacie wzięli udział:
  • Mathilde Mesnard, Deputy Director, Financial and Enterprise Affairs, OECD
  • Adam McLean, Legal and Financial Compliance, Euroclear
  • Pascal Cescon, Chief Ethics Officer, Banque de France
  • Eelco Fiole, Managing partner, Alpha Governance Partners.
Związek Banków Polskich w swojej działalności stara się aktywnie uczestniczyć w dyskursie na temat wyzwań etycznych zarówno w Polsce jak i w środowisku międzynarodowym. Wymiana doświadczeń i opinii stanowi kluczowy element w promowaniu postaw etycznych i podnoszeniu jakości pracy sektora bankowego. Ponadto swoją działalnością Związek Banków Polskich stara się wspierać młodych profesjonalistów i naukowców w dzieleniu się swoją wiedzą i przemyśleniami na temat etyki w sektorze finansowym.Z nagrodzonymi esejami można zapoznać się tutaj:http://www.ethicsinfinance.org/7th-edition-2018-2019/award-ceremony-of-the-7th-edition/ 
Udostępnij artykuł: