Polisy z bankomatów Planet Cash

Z rynku

Sieć bankomatów Planet Cash wspólnie z KioskPolis.pl wdrożyła innowacyjny projekt umożliwiający zakup ubezpieczeń w bankomatach.

Sieć bankomatów Planet Cash wspólnie z KioskPolis.pl wdrożyła innowacyjny projekt umożliwiający zakup ubezpieczeń w bankomatach.

To pierwsze tak innowacyjne przedsięwzięcie w Polsce. Przystąpiły do niego wiodące firmy ubezpieczeniowe Benefia i TU Europa. W kolejnych miesiącach zostanie ono rozszerzone o następne towarzystwa ubezpieczeniowe. W ramach projektu w bankomatach dostępne są 2 rodzaje ubezpieczeń: Podróżne dla wyjeżdżających za granicę oraz OC komunikacyjne.Ubezpieczenie Podróżne dostępne jest w 1300 bankomatach Planet Cash zlokalizowanych na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem lotnisk oraz dworców kolejowych.

Zakup takiego ubezpieczenia oferowanego przez Planet Cash oraz KioskPolis.pl jest bardzo prosty i szybki. Oferta ubezpieczenia podróżnego jest wyjątkowo atrakcyjna cenowo, dodatkowo gwarantując szeroki zakres ubezpieczenia. Transakcji można dokonać w dowolnym czasie i miejscu, w którym znajduje się bankomat z dostępną funkcją. Po wybraniu odpowiedniej dla celu podróży opcji, otrzymujemy ofertę i możemy sfinalizować transakcję. Polisę opłacamy w bankomacie przy pomocy wszystkich kart płatniczych, w tym kredytowych, bez żadnych dodatkowych opłat.Sprzedaż ubezpieczeń OC komunikacyjnego jest projektem pilotażowym i obejmuje 13 urządzeń Planet Cash. W najbliższym czasie planowane jest włączenie następnych 200 bankomatów sieci z taką usługą oraz rozszerzenie oferty o kolejne Towarzystwa Ubezpieczeń.

Rewolucyjny system sprzedaży OC w bankomatach polega na uzyskaniu informacji dotyczących samochodu poprzez skanowanie kodu Aztec z dowodu rejestracyjnego. Scan rozczytuje wszystkie dane dotyczące samochodu i właściciela. Dane przesyłane są do Towarzystwa Ubezpieczeń w celu przygotowania oferty.Zakup ubezpieczenia OC odbywa się w ciągu kilku sekund – wystarczy zeskanować w bankomacie dowód rejestracyjny, aby po chwili otrzymać ofertę na zakup OC komunikacyjnego.– Uruchomienie zakupu polis ubezpieczeniowych w bankomatach jest przykładem wdrożeń płatności w obszarach, w których dotychczas było to niemożliwe – mówi Jacek Koszel, Dyrektor Rozwoju Produktów i Usług w IT Card. - Dzięki niemu, posiadacze kart płatniczych otrzymują do dyspozycji nowe, dodatkowe miejsce zakupu ubezpieczeń podróżnych i komunikacyjnych – dodaje.Transakcji można dokonać w taki sam sposób, jak w przypadku usługi Ubezpieczeń Podróżnych.– Polscy konsumenci są coraz bardziej otwarci na innowacje i alternatywne kanały sprzedaży ubezpieczeń. Wygoda i szybkość zakupu ubezpieczenia ma, oprócz oczywiście ceny, ogromne znaczenie dla konsumentów. Bankomaty to urządzenia gwarantujące bezpieczeństwo zakupu, a także dostępność 24/7, więc można dokonać zakupu nawet w ostatniej chwili, na przykład na lotnisku tuż przed wyjazdem zagranicznym. Przygotowany przez nas system zakupu jest wyjątkowo prosty, intuicyjny i szybki. Uważamy, że ubezpieczenia w bankomatach to nowy, bardzo innowacyjny i rozwojowy kanał sprzedaży ubezpieczeń w Polsce. – komentuje Wojciech Fronckiewicz, pełnomocnik Zarządu spółki KioskPolis.pl

ITCard

Udostępnij artykuł: