Inwestujemy: Polowanie na dywidenty

KF 2009.09-10 (wrzesień - październik 2009)

Każdy dobrze zbudowany portfel inwestycyjny powinien posiadać zabezpieczenie kapitałowe w postaci substancji dywidendowej, czyli dywidendy netto wypłaconej lub też wypłacanej w niedalekiej przyszłości.

Andrzej Filipek

Bywają różne metody inwestowania osobistych nadwyżek finansowych. Można inwestować na zasadzie analizy szeptanej, czyli lokować swoje nadwyżki w takie aktywa, o których najczęściej rozprawia się na rynku finansowym. Jest to metoda prosta i nieskomplikowana, ale w przypadku poniesienia porażki pretensje za złe inwestowanie można mieć jedynie do samego siebie. Można inwestować z pewnym ryzykiem i wtedy potrzebna jest odrobina wiedzy na temat zjawisk zachodzących w gospodarce. Można również swoje nadwyżki finansowe oddać w zarządzanie funduszom inwestycyjnym, czyli instytucjom finansowym gromadzącym powierzone im środki finansowe, aby przynosiły dochód w postaci wartości dodanej. W końcu można samodzielnie stworzyć coś na podobieństwo portfela inwestycyjnego opartego na pewnych założeniach.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: