Polska Bezgotówkowa: już 15 tys. darmowych terminali w ramach programu

Gospodarka

Terminal płatniczy
Fot. Pixabay.com

W ramach programu "Polska Bezgotówkowa" Polacy mogą płacić bezgotówkowo w 15 000 terminali, poinformowała Fundacja Polska Bezgotówkowa. Prawie połowa terminali jest używana przez przedsiębiorców z województw: śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Pierwszą piątkę zamyka województwo wielkopolskie.

Już w 15 000 terminali w ramach Programu #PolskaBezgotówkowa Polacy mogą płacić bezgotówkowo #terminale #POS #płatności @bezgotowkowa

Wśród przedsiębiorców, którzy podpisali umowy w ramach Programu Polska Bezgotówkowa, najwięcej jest przedstawicieli sektora handlowo-usługowego.

– Naszym celem jest pełne, faktyczne równouprawnienie rożnych form płatności stosowanych na rynku – czyli żeby w każdym polskim sklepie, kiosku, taksówce czy innym przedsiębiorstwie, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, można było zapłacić kartą, smartfonem lub innymi nowoczesnymi formami płatności na równi z gotówką – powiedział
dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa. Bezgotówkowe formy płatności przynoszą wymierne korzyści wszystkim uczestnikom obrotu gospodarczego – konsumentom, przedsiębiorcom, a w konsekwencji całej gospodarce.

Czytaj także: Bezpłatne terminale płatnicze dla przedsiębiorców. Warto przystąpić do Programu Polska Bezgotówkowa >>>

Płatności bezgotówkowe – korzyści dla państwa

Płatności bezgotówkowe zwiększają przejrzystość obrotu gospodarczego, tym samym zwiększają szanse uczciwych przedsiębiorców. Nowoczesne rozwiązania bezgotówkowe
i cyfrowe podnoszą konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw – w ten sposób pozwalają na rozpędzenie koniunktury gospodarczej.

Płatności bezgotówkowe – korzyści dla obywateli

Płatności bezgotówkowe to wyjście naprzeciw oczekiwaniom obywateli i wprowadzenie równouprawnienia różnych form płatności. Polacy polubili płatności bezgotówkowe, ponieważ są one szybkie, wygodne i bezpieczne. Pozwalają również oszczędzać czas. Dlatego posiadanie terminala płatniczego staje się już standardem, którego zapewnienia oczekuje się od sprzedawcy.

Płatności bezgotówkowe – korzyści dla przedsiębiorców

Płatności bezgotówkowe to realne korzyści dla przedsiębiorców. Przede wszystkim transakcje bezgotówkowe to szansa na zwiększenie liczby klientów, ich satysfakcji z zakupów oraz lojalności. Ponadto, płatności bezgotówkowe to dla przedsiębiorcy oszczędność czasu – nie musi poświęcać go na liczenie gotówki i wydawanie reszty. W tym samym czasie może więc obsłużyć większą liczbę klientów. Dzięki terminalom nie musi też inwestować w zabezpieczenia chroniące gotówkę, w tym podczas przewożenia utargów do banku, ponieważ pieniądze trafiają bezpośrednio na konto. W efekcie przedsiębiorca może skupić się na tym, co najważniejsze, czyli generowaniu przychodów dla swojej firmy.

Program Polska Bezgotówkowa

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi,
a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnieni są  chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do Programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie 3 terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Szczegóły na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl

Źródło: Informacja prasowa Fundacji Polska Bezgotówkowa

Udostępnij artykuł: