„Polska Bezgotówkowa”: mBank i ITCARD wspólnie dołączają do programu

Z rynku

mBank i ITCARD podpisały porozumienie o współpracy i wspólnie dołączyły do programu „Polska Bezgotówkowa”.

mBank i ITCARD podpisały porozumienie o współpracy i wspólnie dołączyły do programu „Polska Bezgotówkowa”.

#mBank i #ITCARD podpisały porozumienie o współpracy i wspólnie dołączyły do programu #PolskaBezgotówkowa #ZBP #POS #płatności #terminale @mBankpl @MastercardPL @VISA_PL

Program ten jest inicjatywą Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard.Celem programu „Polska Bezgotówkowa” jest zwiększenie liczby terminali i transakcji bezgotówkowych w Polsce, dzięki udostępnieniu ich na bardzo korzystnych warunkach małym i średnim przedsiębiorcom. Firmy, które przystąpią do programu, zostaną zwolnione z kosztów instalacji terminala, dodatkowo z urządzenia będą mogły korzystać bezpłatnie przez pierwszy rok.

Większy dostęp do transakcji bezgotówkowych

Dzięki współpracy między mBankiem a ITCARD, już wkrótce beneficjentami programu będą mogli zostać przedsiębiorcy prowadzący rachunki w tym banku, oraz przedsiębiorcy obsługiwani przez ISO współpracujące z mBankiem.- Zależy nam, aby umożliwić większy dostęp do transakcji bezgotówkowych i wspierać rozwój strefy cyfrowej w Polsce. Klienci coraz częściej oczekują możliwości zapłaty kartą, nawet w małych, lokalnych placówkach. Cieszy nas, że już wkrótce w ramach współpracy z mBankiem, udostępnimy naszą technologię firmom z sektora MSP, które z różnych względów nie korzystały jeszcze z rozliczeń bezgotówkowych – mówi Michał Grabowski, dyrektor rozwoju sprzedaży w sektorze POS, reprezentujący ITCARD.

W imieniu banku, od strony systemowej program obsługiwać będzie ITCARD, operator bankomatów i dostawca szerokiego spektrum usług dla sektora bankowego. ITCARD świadczy również obsługę terminali płatniczych w ramach swojej marki Planet Pay.Program „Polska Bezgotówkowa” to istotny krok w rozwoju sektora finansowego i zwiększaniu transakcji kartami płatniczymi. Dostępność terminali w Polsce, w porównaniu do krajów Europy Zachodniej jest ciągle stosunkowo niska. Inicjatorzy programu liczą na zmniejszenie tych dysproporcji i popularyzację rozliczeń za pomocą terminali POS.mBank przystąpił do programu wraz z sieciami ISO takimi jak: Card Terminal Expert S.A., Grupa Lew S.A., iPOS S.A., Kar-Tel Sp. z o.o., Multipay Sp. z o.o., TopCard Sp. z o.o oraz Planet Pay Sp. z o.o.

Źródło: Informacja prasowa

Udostępnij artykuł: