„Polska Bezgotówkowa”: po bezpłatne terminale zgłosiło się już ponad 6 tys. przedsiębiorców

Firma

W ciągu pierwszych 5 tygodni do programu "Polska Bezgotówkowa" przystąpiło 6 000 przedsiębiorców, reprezentujących przede wszystkim sektor handlowo-usługowy, poinformowała Fundacja Polska Bezgotówkowa.

W ciągu pierwszych 5 tygodni do programu "Polska Bezgotówkowa" przystąpiło 6 000 przedsiębiorców, reprezentujących przede wszystkim sektor handlowo-usługowy, poinformowała Fundacja Polska Bezgotówkowa.

#PolskaBezgotówkowa przystąpiło 6 000 przedsiębiorców, reprezentujących przede wszystkim sektor handlowo-usługowy #płatności #terminale #POS @bezgotowkowa

"Liczba podpisanych umów w tak krótkim czasie pokazuje, że zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże. Tym bardziej, że dla agentów rozliczeniowych był to przede wszystkim okres wdrażania platformy obsługującej program. Do końca 2018 r. planujemy zainstalowanie 100 tysięcy terminali" - powiedział prezes fundacji Polska Bezgotówkowa Mieczysław Groszek, cytowany w komunikacie.

Kto może zgłosić się do Programu?

Do programu "Polska Bezgotówkowa" mogą zgłaszać się mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w programie uprawnieni są chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych, podano również.

Do Programu przystąpiło już 14 agentów rozliczeniowych

Ponadto Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że do Programu "Polska Bezgotówkowa" przystąpiło już 14 agentów rozliczeniowych, z którymi przedsiębiorcy mogą podpisywać umowy, aby korzystać z bezpłatnych terminali w ramach programu. Zawarcie umowy możliwe jest zarówno w oddziałach wybranych banków, przez Internet, jak i poprzez rozbudowaną sieć sprzedawców mobilnych oraz partnerów agentów rozliczeniowych.Czytaj także: O celach Programu i planach zwiększenia w ciągu trzech, czterech lat liczby terminali przyjmujących płatności kartowe w Polsce o 500-600 tys. >>>"Bardzo cieszy nas dynamicznie zwiększająca się liczba agentów rozliczeniowych biorących udział w programie. Do programu przystąpili zarówno wszyscy najwięksi agenci rozliczeniowi, jak i większość mniejszych. Dzięki temu oferta programu dostępna jest na terenie całej Polski. Program poszerza oferty agentów rozliczeniowych, powoduje pojawienie się nowych rozwiązań technicznych i wzrost konkurencyjności branży" - dodał Groszek.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: