Polska Bezgotówkowa rozprowadziła 150 tys. terminali

Firma

Logo Fundacji Polska Bezgotówkowa
Logo Fundacji Polska Bezgotówkowa

Kolejny próg przekroczony. Fundacja Polska Bezgotówkowa wprowadziła na polski rynek 150 tys. terminali płatniczych, a rynek płatności bezgotówkowych rozwija się niezwykle dynamicznie.

#MieczysławGroszek: Program #PolskaBezgotówkowa jest obliczony na kolejne lata i zakłada w sumie podwojenie bazy terminalowej w Polsce z 600 tys. do poziomu 1,2-1,5 mln #POS @MiesiecznikBANK @bezgotowkowa

Przypomnijmy, że do końca marca w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano 140 tys. terminali płatniczych, co pokazuje dynamikę rozwoju rynku płatności kartowych.

– Dodatkowo według niedawno opublikowanych danych NBP na temat płatności kartami. Po raz pierwszy w historii kwartalna wartość płatności kartami (87 mld zł) była wyższa niż łączna kwota wypłat z bankomatów (85 mld zł) – informuje dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Program wystartował w styczniu 2018 r. Do grudnia zainstalowano 100 tys. urządzeń, czyli program osiągnął cel wyznaczony na 2018 rok.

– Płatności bezgotówkowe cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród konsumentów, przedsiębiorców, jak i przedstawicieli sektora publicznego. Dziękujemy za zaufanie i wierzymy, że nasz Program będzie się rozwijał i oddziaływał na gospodarkę równie intensywnie – zapowiada dr Mieczysław Groszek.

Liczba nowych urządzeń oraz punktów handlowo-usługowych przystosowanych do akceptacji kart płatniczych rośnie z kwartału na kwartał.

Na koniec grudnia 2018 r., według danych NBP, działało w Polsce ponad 786 tys. POS-ów. Według statystyk prowadzonych przez Narodowy Bank Polski w  grudniu 2017 r. liczba terminali POS w Polsce wynosiła ponad 630 tys., na koniec czerwca 2018 r. niemal 704 tys. We wrześniu było ich już około 740 tys. Sieć akceptacji nigdy w nie rosła tak szybko.

– Program Polska Bezgotówkowa jest obliczony  na kolejne lata i zakłada w sumie podwojenie bazy terminalowej w Polsce z 600 tys. do poziomu 1,2-1,5 mln. Tak szerokie zainteresowanie ze strony rynku pokazuje, że możliwość wyboru formy płatności staje się w naszym kraju powszechnie akceptowanym standardem – powiedział dr Mieczysław Groszek.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: