Polska Bezgotówkowa: zainstalowano już 100 tysięcy terminali

Firma / Multimedia

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że od początku roku w ramach prowadzonego Programu zgłoszonych zostało ponad 100 tysięcy terminali do obsługi płatności bezgotówkowych.

Dr Mieczysław Groszek
Dr Mieczysław Groszek Fot. aleBank.pl

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że od początku roku w ramach prowadzonego Programu zgłoszonych zostało ponad 100 tysięcy terminali do obsługi płatności bezgotówkowych.

Mieczysław Groszek z @bezgotowkowa: to jest 100 tysięcy dodatkowych terminali, które obsługują klientów w okresie przedświątecznym #PolskaBezgotówkowa #terminale #POS #PłatnościBezgotówkowe

Terminale w ramach prowadzonego przez fundacją Programu do końca roku zrealizują 30 mln transakcji na łączną kwotę ponad 1,6 mld złotych. Terminale z Programu działają już w 7 300 miejscowościach na terenie kraju. Ponad połowa w 5 województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim oraz dolnośląskim.Do programu przystąpiło 15 agentów rozliczeniowych.Od września tego roku do Programu Polska Bezgotówkowa mogą oprócz małych i średnich firm mogą dołączać podmioty administracji publicznej.Czytaj także: Polska Bezgotówkowa: bezpłatne terminale dla samorządów na prawie trzy lata >>>

Terminali w Polsce przybywa w szybkim tempie

Według danych Narodowego Banku Polskiego na koniec czerwca 2018 roku liczba terminali POS w Polsce wynosiła 704 tysiące.Jak mówi dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, jeśli kolejne dane NBP potwierdzą szybki przyrost liczby terminali płatniczych w Polsce w kolejnych kwartałach tego roku także poza Programem prowadzonym przez Fundację, to może się okazać, że 20 procent wszystkich funkcjonujących w naszym kraju terminali zostało zainstalowanych w 2018 roku.

Do kogo skierowany jest Program Polska Bezgotówkowa?

Do programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro-, małe i średnie firmy, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programu uprawnione są podmioty, które posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych. 
Udostępnij artykuł: