Polska firma Enxoo, specjalizująca się w rozwiązaniach do zarządzania biznesem działających w chmurze, rozszerza działalność w Europie Środkowej.

Finanse i gospodarka

Enxoo, partner Salesforce z największym doświadczeniem w Polsce, od lutego br. przejmuje działalność konsultingową czeskiej firmy Advantel. Połączenie sił z partnerem biznesowym w Czechach jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy, która ma ambicje, by stać się kluczowym dostawcą rozwiązań w chmurze do zarządzania biznesem w Europie Centralnej.

Enxoo, partner Salesforce z największym doświadczeniem w Polsce, od lutego br. przejmuje działalność konsultingową czeskiej firmy Advantel. Połączenie sił z partnerem biznesowym w Czechach jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy, która ma ambicje, by stać się kluczowym dostawcą rozwiązań w chmurze do zarządzania biznesem w Europie Centralnej.

Enxoo, dostawca rozwiązań IT do zarządzania biznesem w modelu SaaS, opartym o platformę Salesforce,  firma w 100 proc. z polskim kapitałem poszerza działalność o rynek południowych sąsiadów.  Czechy coraz częściej stają się interesującym rynkiem dla polskich firm. Zarówno małe, jak i duże rodzime przedsiębiorstwa odnoszą sukcesy w tym kraju. Połączenie doświadczenia prężnie rozwijającego się zespołu Enxoo z wieloletnią tradycją czeskiej firmy Advantel, wpisuje się w trend wychodzenia polskich przedsiębiorstw na rynki zagraniczne. Advantel posiada bogatą praktykę we wdrożeniach systemów informatycznych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Od 2012 r. jest partnerem Salesforce.

Bazując na wzajemnej wymianie doświadczeń będziemy mogli zrealizować idee jakie przyświecają Salesforce. Dążymy do tego, by nasze rozwiązania realizowane dla dużych firm można było wykorzystać w małych i średnich przedsiębiorstwach. Chcemy tworzyć systemy proste w obsłudze i tanie dla klientów. Partnerstwo polsko-czeskie zwiększa konkurencyjność w sektorze technologii IT na obu rynkach  - tłumaczy Jan Stipek, Dyrektor Zarządzający Enxoo Czechy.

Advantel powstał w 1999 roku. W 2002 roku firma stała się alternatywą dla głównego operatora telekomunikacyjnego w Czechach. W 2004 stworzyła unikalne rozwiązanie samoobsługi i internetowej dystrybucji swoich usług telekomunikacyjnych. Jan Stipek - Dyrektor Zarządzający Enxoo Czechy i Konsultant Salesforce posiada ponad piętnaście lat doświadczenia jako profesjonalista w sprzedaży, marketingu i rozwoju biznesu z dużym doświadczeniem w ITC. Przez ostatnie cztery lata skupiał się na rozwoju: cloud computingu, CRM, social media i rozwiązań Salesforce.

Usługi IT dla biznesu nie mają ograniczeń terytorialnych. Enxoo posiada już międzynarodowe  doświadczenia, jednak to Czechy wybraliśmy do otwarcia pierwszego zagranicznego oddziału. Naszym celem jest sprzedaż na rynkach zagranicznych własnych rozwiązań budowanych na platformie Salesforce. Wypracowane przez nas rozwiązania są innowacyjne nie tylko w polskiej rzeczywistości biznesowej, z sukcesem zrealizowaliśmy projekty także w Skandynawii, Belgii, Francji czy UK. Świadczy to o wysokich kwalifikacjach polskich konsultantów i programistów, jak również dojrzałości biznesowej jaką posiadamy. Advantel, podobnie jak Enxoo, jest partnerem Salesforce, dzięki temu bardzo dobrze rozumiemy nasze cele. Doświadczenie Jana oraz historia firmy, świetnie uzupełnią profil naszej działalności - dodaje Krzysztof Zych, Partner w Enxoo Polska.

Enxoo jako strategiczny i merytoryczny partner firmy Salesforce realizuje projekty optymalizujące procesy biznesowe z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i technologii w chmurze zapewniających najwyższą jakość, bezpieczeństwo i prestiż dostarczanych rozwiązań IT.Firma jest twórcą systemu zarządzania talentami Skilo oraz wyspecjalizowanych systemów CRM dla branż: handel, telekomunikacja, energetyka, usługi finansowe, nieruchomości i OPP, zbudowanych na platformie Salesforce.

W 2014 r. firma Enxoo otworzyła swoje biura w Łodzi i Wrocławiu, tworząc oddziały regionalne obok dynamicznie rozwijającej się centrali w Warszawie. Po połączeniu z czeską firmą Advantel od 2015 roku w Pradze funkcjonuje pierwszy zagraniczny oddział Enxoo. 

Źródło: Enxoo

Udostępnij artykuł: