Bank i Klient: Polskie banki bezpieczne na Facebooku

BANK 2018/05

Aktywność rodzimego sektora bankowego w mediach społecznościowych jest de facto symboliczna. Czy to rzeczywiście dobrze? A czy to na pewno źle?

Krzysztof Maciejewski

Wpadka Facebooka kojarzona z nazwą Cambridge Analityca obiła się szerokim echem, ale linia obrony kierowanej przez Marka Zuckerberga firmy nie była zaskakująca. Sprowadziła się ona właściwie do starego jak świat komputerowy powiedzenia informatyków – „it’s not a bug, it is feature”, które można dość swobodnie przetłumaczyć jako „to nie jest błąd, to jest funkcjonalność”. Podsumowując w największym skrócie ponad pięciogodzinny zapis zeznań dyrektora generalnego Facebooka składanych przed połączonymi komisjami senackimi sądownictwa i handlu – nasze dane są rzeczywiście wykorzystywane w bardzo różnorodnych celach.

Istnieje bardzo powszechne nieporozumienie dotyczące Facebooka – że sprzedajemy dane reklamodawcom” – powiedział Zuckerberg. „Nie sprzedajemy danych reklamodawcom, nie sprzedajemy nikomu danych” – dodał.

Jak to zatem działa? Potencjalny reklamodawca powiadamia, ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: