Polskie banki wśród najbezpieczniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej

Z rynku

Polskie instytucje znalazły się w czołówce zestawienia najbezpieczniejszych banków w Europie Środkowo-Wschodniej, które magazyn Global Finance ogłosił w ramach 29. dorocznego rankingu najbezpieczniejszych banków świata.

Bank Pekao S.A. - Logo
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)

Polskie instytucje znalazły się w czołówce zestawienia najbezpieczniejszych banków w Europie Środkowo-Wschodniej, które magazyn Global Finance ogłosił w ramach 29. dorocznego rankingu najbezpieczniejszych banków świata.

Wyróżnione banki zostały wybrane na podstawie oceny długoterminowych ratingów walutowych opracowanych przez Moody’s, Standard&Poor’s i Fitch.

Bank Pekao uzyskał trzecią lokatę na liście przygotowanej przez magazyn. Miejsce pierwsze zdobył Komercni Banka z Czech, natomiast drugą lokatę ING Bank Śląski. Ponadto Global Finance uwzględnił w zestawieniu takie polskie banki, jak Santander Bank Polska, mBank czy Bank Millennium.

Czytaj także: Bank Millennium najlepszym bankiem cyfrowym dla klientów indywidualnych w Polsce wg Global Finance >>>

Pozycja największych banków świata w większości stabilna

– Przez większą część 2020 roku świat był dotknięty pandemią COVID-19, gwałtownym spadkiem aktywności gospodarczej i, w niektórych przypadkach, poważnymi niepokojami społecznymi. Każde z tych wydarzeń mogło znacząco wpłynąć na zdolność kredytową banków – powiedział Joseph Giarraputo, wydawca i redaktor naczelny Global Finance.

Zaskakujące jest to, że pozycja największych banków świata na listach najbezpieczniejszych banków  Global Finance 2020 jest w większości stabilna. Można tylko spekulować, kiedy lub czy nadejdą zmiany.

"W międzyczasie rankingi będą wykorzystywane przez firmy, inwestorów i osoby prywatne do oceny względnego bezpieczeństwa banków, z którymi zdecydują się prowadzić interesy – dodał.

Czytaj także: Pekao najlepszym krajowym bankiem powierniczym w rankingu Global Finance >>>

Magazyn Global Finance został założony w 1987 roku, a do jego odbiorców należą dyrektorzy korporacyjni i finansowi odpowiedzialni za podejmowanie decyzji strategicznych oraz  inwestycyjnych w międzynarodowych firmach i instytucjach finansowych. Global Finance regularnie wybiera najlepszych dostawców spośród banków i podmiotów oferujących usługi finansowe.

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: