Polskie e-płatności i Arhelan

Finanse i gospodarka

Wydaliśmy 100 mln zł płacąc kartami w polskich kurortach
W popularnych miejscowościach wypoczynkowych zapłacono bezgotówkowo ponad 1,7 miliona razy, co oznacza prawie 30-procentowy wzrost liczby transakcji w stosunku do sezonu wakacyjnego 2014 - wynika z zestawienia Polskie ePłatności odnoszącego się do transakcji obsłużonych przez firmę.

W ten sposób Polacy wydali 100 mln zł, płacąc kartą w popularnych miejscowościach wypoczynkowych. Łączna wartość transakcji w poddanych analizie lokalizacjach wzrosła o 20 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku. Stopa wzrostu liczby transakcji w porównaniu z okresem poza sezonem (jesień-wiosna) wyniosła 98 proc. Rekordzistami całego zestawienia pod tym względem okazały się miejscowości nadmorskie: Ustka, Łeba i Władysławowo, gdzie wzrost w stosunku do okresu poza sezonem przyjął wartość od 200 do ponad 500 proc. Udział operacji bezstykowych w całkowitej puli „wakacyjnych płatności” wyniósł 56 proc.

Należy pamiętać, że obsługę transakcji w poddanych analizie lokalizacjach oferują również inni inne firmy, co dodatkowo potwierdza ogromną skalę zjawiska.

Cash back w sklepach Arhelan

Sieć sklepów Arhelan wprowadziła do swoich sklepów usługę cash back. Przy okazji płatności za zakupy realizowane kartami Mastercard lub Visa będzie można wypłacić maksymalnie 300 zł gotówki.

Firma Arhelan powstała w 1991 roku w Bielsku Podlaskim. Obecnie sieć to 60 marketów, w 32 miejscowościach, w których zatrudnionych jest ponad 1000 pracowników.

Marcin Złoch

Udostępnij artykuł: