Polskie ePłatności chcą przejąć PayUp Polska. Jest wniosek do UOKiK

Z rynku

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad PayUp Polska.

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad #PayUpPolska #PeP #UOKiK

Wniosek wpłynął 1 października, sprawa jest w toku.

“Przedmiotem zgłoszenia do Prezesa UOKiK jest koncentracja, polegająca na przejęciu przez Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. z siedzibą w Tajęcinie, Tajęcina nr 113, 36-002 Jasionka (należącą do grupy kapitałowej Innova; prowadzącą działalność m.in. w zakresie przetwarzania transakcji bezgotówkowych w Polsce) kontroli nad PayUp Polska S.A. z siedzibą w Komornikach, ul. Wiśniowa 11, 62-052 Komorniki (należącą do grupy kapitałowej Eurocash; prowadzącą działalność m.in. w zakresie przetwarzania transakcji bezgotówkowych w Polsce)” – czytamy w komunikacie.

Przedwstępna umowa sprzedaży

Pod koniec września Grupa Eurocash zawarła przedwstępną umowę sprzedaży 100% akcji spółki PayUp Polska na rzecz Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie E-Płatności (PeP). Cena sprzedaży 100% akcji spółki została ustalona na 110 mln zł, przy czym ostateczna cena sprzedaży może ulec zmianie, w zależności od osiągnięcia przez spółkę uzgodnionych parametrów finansowych.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: