Polskie ePłatności przejęły dostawcę terminali i usług płatniczych TopCard

Bezgotówkowo / Z rynku

Polskie ePłatności (PeP) przejęły kolejnego dostawcę terminali i usług płatniczych - poznański TopCard, podała spółka.

Polskie ePłatności (PeP) przejęły kolejnego dostawcę terminali i usług płatniczych - poznański TopCard, podała spółka.

To piąta transakcja #PeP w krótkim czasie #PolskieePłatności #TopCard

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami to piąta transakcja PeP w krótkim czasie. Wcześniej spółka przejęła firmy terminalowe NeoTu, PayUp i Billbird oraz integratora płatności internetowych PayLane, podano. 

"Grupa PeP odnotowuje najszybsze tempo wzrostu w segmencie dostawców rozwiązań płatniczych w Polsce. Naszą aspiracją jest bycie dostawcą pierwszego wyboru w zakresie płatności w Polsce. W 2019 roku zainstalowaliśmy ponad 31 tys. terminali. W 2020 obchodzimy 10-lecie istnienia Polskich ePłatności i chcemy, by był to kolejny rekordowy rok" - powiedział prezes PeP Jarosław Mikos, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Polskie e-Płatności przejmują BillBird. Jest zgoda KNF >>>

TopCard specjalizuje się w obsłudze sektora MSP

Przejmowana spółka TopCard specjalizuje się w obsłudze sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), co jest zbieżne ze strategią grupy PeP. 

"Wejście TopCard do Grupy PeP umożliwi udostępnienie naszym klientom najnowocześniejszych technologii oraz najszerszej palety usług na terminalu. Dzięki temu nasi klienci będą mogli wygenerować dodatkowe zyski. Grupa Polskie ePłatności jest gwarantem najwyższego poziomu jakości obsługi zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych" - dodał prezes TopCard Wojciech Wojciechowski.

TopCard obsługuje płatności ponad 8 tys. klientów

TopCard obsługuje płatności ponad 8 tys. klientów z ok. 10 tys. terminali płatniczych. 

"Konsekwentnie realizujemy politykę konsolidacji rynku płatności w Polsce. Budujemy silnego gracza o polskim rodowodzie, który wygrywa najszerszą ofertą oraz najwyższym poziomem obsługi. Przejęcie TopCard to już piąta transakcja PeP w ciągu ostatnich 3 lat. W pierwszej połowie 2020 chcemy sfinalizować kolejne przejęcie" - podsumował wiceprezes zarządu PeP ds. fuzji i przejęć Marcin Drozdowski.

Spółka Polskie ePłatności specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu innowacyjnych usług dla biznesu, zapewniając obsługę transakcji płatniczych dokonywanych za pomocą kart płatniczych oraz realizację innych usług z wykorzystaniem terminali POS. Polskie ePłatności zostały powołane styczniu 2010 roku przez kadrę zarządzającą firmy OPTeam.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: