Polskie start-upy z szansą na granty o wartości 120 tys. dolarów od Microsoft 

Finanse i gospodarka

Dotychczasowe wsparcie udzielane poczatkującym firmom w ramach inicjatywy Microsoft BizSpark Plus zostało podwojone! Z początkiem lipca tego roku polskie start-upy będą mogły ubiegać się już nie o 60, a o 120 tys. dolarów w formie rocznego grantu na dostęp do chmury obliczeniowej Microsoft Azure.

Zmianie ulega także sposób przyznawania grantów. W 47 krajach Microsoft wyłonił 150 partnerów (przede wszystkim inkubatory przedsiębiorczości), którzy będą uprawnieni do przyznawania grantów początkującym firmom. Organizacje te zapewnią start-upom także wsparcie marketingowe, biznesowe oraz dostęp do oprogramowania i narzędzi programistycznych.

W Polsce rolę takiego partnera obejmie inkubator przedsiębiorczości Starter, stworzony przez miasto Gdańsk. To społeczność, która zwiększa szanse na rynkowy sukces polskich start-upów poprzez inspirowanie do nieszablonowego myślenia i kreatywności. Starter oferuje młodym firmom dostęp do przestrzeni biznesowej (biura, sale konferencje), doradztwo, coaching i szkolenia oraz możliwości rozbudowywania sieć kontaktów biznesowych.

W rozwój polskiej branży IT i polskich start-upów Microsoft zainwestował w minionym roku kalendarzowym 105 milionów zł poprzez program BizSpark. Tylko w 2014 roku wsparcie otrzymało 1925 projektów, a na przestrzeni ostatnich 5 lat łączna kwota zaangażowania finansowanego przekroczyła 396 milionów złotych.

Start-upy zainteresowane dołączeniem do programu zachęcamy do odwiedzenia stron http://inkubatorstarter.pl/ oraz http://www.microsoft.com/bizspark/.

Centrum Prasowe Microsoft

Udostępnij artykuł: