Pomoc po Szkodzie – nowy produkt od Europ Assistance Polska

Finanse i gospodarka

Europ Assistance Polska wprowadziła nową usługę - Pomoc po Szkodzie. Jest to bezgotówkowa likwidacja szkód majątkowych skierowana do klientów towarzystw ubezpieczeń, banków, firm brokerskich.

Europ Assistance Polska wprowadziła nową usługę - Pomoc po Szkodzie. Jest to bezgotówkowa likwidacja szkód majątkowych skierowana do klientów towarzystw ubezpieczeń, banków, firm brokerskich.

Pomoc po Szkodzie to bezgotówkowa likwidacja szkód majątkowych, którą Europ Assistance Polska realizuje w ramach ubezpieczeń majątkowych i OC, polegająca na kompleksowym usunięciu szkody  powstałej w wyniku zalania, pożaru, włamania, czy innego zdarzenia w miejscu zamieszkania Ubezpieczonego. Pomoc po Szkodzie realizowana jest w kilku etapach:

  • Oględziny miejsca zdarzenia, wykonanie dokumentacji zdjęciowej
  • Analiza szkody i przygotowanie kosztorysu
  • Przekazanie zlecenia do usługodawcy
  • Stała kontrola kosztów ubezpieczyciela
  • Stała kontrola realizacji zlecenia przez Centrum Alarmowe
  • Przywrócenie miejsca zdarzenia do stanu poprzedniego, wykonanie dokumentacji zdjęciowej po przeprowadzonym remoncie i zamknięcie zlecenia

Dotychczas takie rozwiązania znane były w likwidacji szkód komunikacyjnych. Dzięki nowej usłudze Europ Assistance Polska,  towarzystwa ubezpieczeń również w ubezpieczeniach majątkowych mogą zaoferować klientom realną pomoc  w usunięciu usterki poprzez organizację i realizację fachowej pomocy zamiast wypłaty odszkodowania. Dla klienta oznacza to zdjęcie z niego ciężaru samodzielnego przywrócenia mieszkania do stanu sprzed szkody, dla ubezpieczyciela zaś - optymalizację kosztów, a także budowanie lojalności klientów.

- W obecnych "zabieganych" czasach konieczność samodzielnej organizacji prac remontowych, poszukiwania sprawdzonych i rzetelnych fachowców oraz nadzór nad wykonywaną przez nich pracą jest niezwykle trudny. Z opinii naszych klientów wynika, że rzeczywista pomoc w postaci usunięcia usterki, organizacji fachowców i przywrócenie mieszkania do stanu sprzed szkody jest dla nich cenniejsze, niż wypłata odszkodowania, gdzie otrzymane pieniądze to tylko początek czasochłonnego i trudnego procesu. Dzięki pomocy firmy  assistance, klienci nie tylko mogą liczyć na sprawdzonych i profesjonalnych specjalistów, ale też na optymalizację czasu i kosztów napraw - mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy w Europ Assistance Polska.

Pomoc po Szkodzie może występować również w wariancie uproszczonym, polegającym jedynie na organizacji prac remontowo-budowalnych, transportu i przechowania mienia na czas remontu lub organizacji hotelu bądź lokalu zastępczego.

Źródło: Europ Assistance

 

Udostępnij artykuł: