Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie – nagrody

Bankowość

W poniedziałek 22 grudnia 2014 roku w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród przyznanych w XVI edycji konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców, którego organizatorem była Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Związku Banków Polskich.

Kapituła XVI edycji konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców przyznała Pomorskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Świdwinie:

  • Wyróżnienie Honorowe wraz z Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców z 4 złotymi gwiazdami – w kategorii banki spółdzielcze i małe banki lokalne oraz
  • Tytuł REGIONAL BEST BUSINESS BANK of POLAND 2014 in Agro Biznes.

Już po raz czwarty – z rzędu – nasz Bank został wyróżniony w tym prestiżowym, ogólnopolskim konkursie w kategorii „Banki Spółdzielcze i małe banki lokalne”. Dodatkowo uzyskaliśmy tytuł najlepszego Banku w regionie w agrobiznesie. Nagrody te potwierdzają aktywne i konsekwentne wspieranie przez nasz Bank małych i średnich przedsiębiorstw wspomagające jednocześnie rozwój gospodarczy regionu, budowanie pozytywnych wzajemnych relacji, elastyczne reagowanie na potrzeby Klienta, konsekwentne unowocześnianie oferty kierowanej do MSP oraz wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Konkurs „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” ma na celu:

  • wspieranie budowy wysokiej kultury współpracy pomiędzy instytucjami finansowymi a przedsiębiorcami,
  • tworzenie klimatu wzajemnego zaufania,
  • popularyzowanie innowacji wprowadzanych w instytucjach finansowych, zmierzających do lepszego zaspokojenia potrzeb finansowych małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz uzyskanie synergicznego efektu rozwojowego zarówno banków, funduszy leasingowych, poręczeniowych, pożyczkowych oraz mikropożyczkowych, jak i sektora MSP w Polsce,
  • wyróżnienie tych instytucji finansowych, które dokonały poważnego wysiłku, w poszerzaniu dostępności swoich usług dla małych i średnich przedsiębiorstw.

150115.bpdp.01.600

Godło Promocyjne przyznawane jest tym instytucjom finansowym, które zostaną pomyślnie zweryfikowane w obu etapach konkursu (obejmujących ocenę Banku przez niezależnych ekspertów, audyty oraz badanie opinii Klientów) czyli tym, które charakteryzują się rzeczowym podejściem i zrozumieniem specyfiki problemów przedsiębiorców, a także tym, które dokonały niezbędnego wysiłku, aby wykorzystać pojawiające się możliwości budowy silnych więzi z sektorem MSP, zarówno przy wykorzystaniu nowych technologii jak i potencjału ludzkiego.

Z kolei konkurs „BEST BUSINESS BANK OF POLAND” ma na celu:

  • Wypromowanie wśród społeczności biznesowej, zarówno polskiej jak i międzynarodowej najlepszych banków biznesowych w Polsce. W szczególności dążeniem organizatorów konkursu jest dotarcie do przedsiębiorstw zagranicznych działających w Polsce, przedsiębiorstw z udziałem kapitału zagranicznego oraz korporacji międzynarodowych, a także polskich przedsiębiorstw o międzynarodowej skali działania. Ażeby osiągnąć ten cel wszystkie wyróżnienia w tym programie zostały sformułowane w języku angielskim.
  • Wskazanie społeczności biznesowej, zarówno polskiej jak i międzynarodowej banków wyróżniających się w finansowaniu biznesu, które zostały nominowane do tytułu BEST BUSINESS BANK OF POLAND.
  • Wypromowanie najlepszych banków biznesowych w Polsce zarówno w zakresie ogólnym jak i w zakresach tematycznych określających konkretne kompetencje banków w zakresie finansowania biznesu.

150115.bpdp.02.600

Nagrody na uroczystej gali odebrał Tomasz Święs Wiceprezes Zarządu Pomorskiego Banku Spółdzielczego w Świdwinie.

Źródło: Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

Udostępnij artykuł: