Ponad 15 proc. wzrostu składki Link4

Finanse i gospodarka

W 2013 roku składka Link4 wzrosła o ponad 15 proc. w stosunku do 2012 roku i wyniosła 372 mln zł.

W 2013 roku składka Link4 wzrosła o ponad 15 proc. w stosunku do 2012 roku i wyniosła 372 mln zł.

Poprawiły się także wynik techniczny oraz finansowy. Zysk ubezpieczyciela wzrósł o 55 proc. i wyniósł 23,6 mln zł. Wypłacono 211,22 mln zł brutto odszkodowań i świadczeń, czyli o 21 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników finansowych w 2013 roku. Zwiększyliśmy składkę i zysk. Wypłaciliśmy klientom więcej odszkodowań. Najbardziej cieszy zdecydowana poprawa wyniku technicznego, który wyniósł ponad 11 mln zł" - komentuje Lidia Fido, dyrektor Pionu Finansów i członek zarządu w Link4.

Link4 konsekwentnie rozwija sprzedaż w innych kanałach dystrybucji. Ubezpieczenia Link4 można nabyć u agentów, brokerów, w bankach, supermarketach oraz w placówkach pocztowych. Można je także kupować za punkty Payback.

"Od dwóch lat aktywnie działamy w segmencie korporacyjnym w zakresie ubezpieczeń flotowych. Ubezpieczamy duże przedsiębiorstwa, takie jak Tesco, ale także mniejsze firmy" - podkreśla Roger Hodgkiss, prezes Link4. "W zeszłym roku rozszerzyliśmy ofertę o ubezpieczenia majątkowe dla mikro i małych przedsiębiorstw. W tym chcemy wprowadzić także ubezpieczenia majątkowe dla średnich firm o wartości do 100 mln zł" - dodaje.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: