„Posadź drzewo m@ilem” – Bank BPS rozpoczyna akcję EKO Bank

Bankowość spółdzielcza / Czysty zysk

Akcja EKO Bank, Bank BPS
Źródło: Bank BPS

Bank BPS rozpoczął akcję „Posadź drzewo m@ilem”, w której chce skłonić swoich Klientów do przejścia z papierowego wyciągu bankowego na wygodny i ekologiczny wyciąg elektroniczny.

#BankBPS rozpoczął akcję #EKOBank, dzięki której wyrosną nowe drzewa w wielu miejscach Polski. Bank chce pokazać Klientom, że jeśli każdy będzie robił choćby drobną rzecz, to w dłuższej perspektywie przyniesie to znaczące rezultaty #BankiSpółdzielcze #BankowośćSpółdzielcza #OchronaŚrodowiska #Ekologia

Akcja EKO Bank jest odpowiedzią Banku BPS na obecne wyzwania związane z ekologią. Akcja będzie przebiegać dwutorowo ­– z jednej strony Bank ograniczy wykorzystanie papieru, żeby nie ścinać istniejących drzew, a z drugiej strony zasadzi nowe drzewa i krzewy tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Najłatwiej zmienić najbliższe otoczenie

– Wierzymy, że przyszłość naszej planety jest w naszych rękach. Dlatego rozpoczęliśmy akcję EKO Bank, dzięki której wyrosną nowe drzewa w wielu, specjalnie wybranych miejscach Polski. Chcemy pokazać Klientom, że jeśli każdy z nas będzie robił choćby drobną rzecz, to w dłuższej perspektywie przyniesie to znaczące rezultaty.

A najłatwiej jest zmienić coś w swoim własnym otoczeniu. Co równie ważne, kiedy będzie nas więcej, to efekt będzie tym bardziej znaczący – mówi Arkadiusz Zwierzchowski, Dyrektor Obszaru Rozwoju Biznesu Banku BPS.

Pierwszą odsłoną kampanii jest informacja umieszczona na wyciągach papierowych, które otrzymują Klienci. Zawiera ona instrukcję jak przejść na e-wyciąg. Równocześnie rozpoczęła się  komunikacja na stronie internetowej Banku, stronie logowania do systemu bankowości elektronicznej e25 oraz w mediach społecznościowych Banku.

Partnerem merytorycznym i wykonawczym projektu została Fundacja Alter Eko, działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju miast, edukacji ekologicznej oraz ochrony zasobów przyrodniczych. To przy współpracy z Fundacją, Bank wybierze miejsca w Polsce, w których zasadzi drzewa i inne rośliny. 

Więcej szczegółów dostępnych jest na www.bankbps.pl/ekobank.

O Banku BPS

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. z siedzibą Centrali w Warszawie, działa na polskim rynku od 1992 roku. Zrzeszając 326 Banków Spółdzielczych, tworzy największe zrzeszenie w Polsce.

Łączy funkcje banku zrzeszającego oraz komercyjnego. Poprzez sieć liczącą 35 placówek oferuje produkty finansowe dla klientów indywidualnych, korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Bank BPS S.A. oraz banki spółdzielcze to instytucje prospołeczne i silnie zaangażowane w działalność charytatywną na rzecz swoich lokalnych środowisk. Więcej na www.bankbps.pl.

Udostępnij artykuł: