Positionly – polski sukces na światowym rynku

Finanse i gospodarka

Od momentu zainwestowania w działalność Positionly przez polski fundusz venture capital Xevin Investments, Protos.vc oraz niemiecki Point Nine Capital, startup rośnie w siłę i znacząco zwiększa tempo rozwoju.

Positionly jest aplikacją służącą do monitorowania i optymalizacji pozycji witryn internetowych w wyszukiwarkach, która stopniowo podbija zagraniczne rynki i pozyskuje kolejnych klientów. Co ciekawe, zaledwie w ciągu ostatniego półrocza projekt zdobył prawie 1000 nowych nabywców. Jest to rekordowy wynik, gdyż w porównaniu z takim samym okresem w ubiegłym roku stanowi to niemalże 100% wzrost.

Startup wyróżnia się na tle innych prostotą, intuicyjnością obsługi, a także monitorowaniem pozycji w wielu wyszukiwarkach internetowych, takich jak: Google, Bing, Yahoo, Yandex. Poza tym, Positionly udostępnia darmowe aplikacje mobilne na systemy Android oraz iOS. Positionly to silna marka działająca na rynku globalnym. Z produktu korzystają klienci z ponad 60 państw na całym świecie. Z uwagi na to aplikacja dostępna jest już w siedmiu  wersjach językowych. Już wkrótce planowane jest uruchomienie także wersji na rynek japoński oraz holenderski.

Współpraca z gigantami

Pomysłodawcy tego innowacyjnego projektu, nie dość, że są otwarci na nowe rynki, to z chęcią podejmują się działań przy współpracy ze znanymi zagranicznymi markami, między innymi: Wix, Shopify, Crazy Egg czy 1Blu. Wdrożenie tego typu integracji pozwoliło na dotarcie do milionów nowych użytkowników, a także skuteczne zwiększanie zaufania wśród dotychczasowych klientów oraz wzmacnianie ich przywiązania do marki.. Średni czas utrzymania przeciętnego klienta wynosi około 2 lat, co stanowi kolejny znakomity wynik startupu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że oferuje on swoje rozwiązania nieco ponad 2,5 roku oraz, że rynek narzędzi SEO jest bardzo konkurencyjny. Wśród kluczowych klientów tego nowatorskiego rozwiązania znaleźć można spółkę z branży odzieżowej – Vistula Group, dostawcę usług płatniczych dla e-biznesu – Pay Lane czy portal z branży medycznej – ZnanyLekarz.

Sukces startupu

Twórcy Positionly nie spoczywają na laurach i nadal dążą do udoskonalenia swoich narzędzi, tworząc przy tym ofertę dla kolejnych, nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Zachęceni sukcesem, jaki produkt odniósł wśród freelancerów, startupów oraz małych i średnich firm, zdecydowaliśmy się stworzyć bardziej zaawansowaną wersję aplikacji, której funkcjonalności spełnią także oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Obecnie trwają prace nad rozwojem tego projektu – mówi Adrian Dulić, Product Owner i współzałożyciel Positionly.

Źródło: Positionly

Udostępnij artykuł: