Potwierdzenie dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku już dostępne w aplikacji Banku Millennium

Z rynku

Omnikanałowa usługa, która pozwala klientowi wnioskującemu o kredyt gotówkowy potwierdzić dochód za pomocą logowania do innego banku za pośrednictwem konta w Banku Millennium, została udostępniona także w aplikacji mobilnej banku.

Aplikacja Banku Millennium
Fot. Bank Millennium

Omnikanałowa usługa, która pozwala klientowi wnioskującemu o kredyt gotówkowy potwierdzić dochód za pomocą logowania do innego banku za pośrednictwem konta w Banku Millennium, została udostępniona także w aplikacji mobilnej banku.

Obecnie potwierdzanie dochodu w @BankMillennium jest możliwe z kont w trzech bankach – @AliorBankSA, @ING__Polska oraz @mBankpl #BankMillennium

- Nieco ponad dwa tygodnie temu, jako pierwszy bank na rynku, wprowadziliśmy tę usługę równolegle w trzech kanałach – w bankowości internetowej, oddziałach i TeleMillennium. Teraz można z niej skorzystać także w aplikacji mobilnej – mówi Antonio Pinto, członek zarządu Banku Millennium.

Czytaj także: Bank Millennium rozszerzył usługę potwierdzenia dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku >>>

Jak działa potwierdzenie dochodu?

Klienci, którzy wnioskują o pożyczkę w modelu dochodowym, mogą skorzystać z alternatywnego - względem wyciągu z konta - sposobu potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na rachunek. Wystarczy, że pobiorą historię transakcji, logując się na konto, na które wpływa ich wynagrodzenie w innym banku, za pośrednictwem Millenetu lub aplikacji mobilnej. Usługa jest dostępna dla tych klientów, od których wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający dochód. W przypadku uzyskania pozytywnej oceny zdolności i wiarygodności kredytowej proces jest w pełni automatyczny.

Usługa Banku Millennium jest omnikanałowa

Usługa proponowana przez Bank Millennium jest omnikanałowa. Oznacza to, że jest dostępna zarówno w bankowości elektronicznej – systemie Millenet oraz aplikacji mobilnej, jak i z poziomu placówki i TeleMillennium. W takim przypadku wniosek wprowadzany jest przez doradcę klienta, a gdy dochodzi do konieczności potwierdzenia dochodu, klient przechodzi przez proces w Millenecie lub aplikacji mobilnej samodzielnie logując się do innego banku i wskazując konto, na które wpływa jego wynagrodzenie. Podpisanie umowy również jest realizowane w Millenecie lub aplikacji, choć klient ma także możliwość podpisania jej w placówce.

Czytaj także: Bank Millennium udostępnia kolejny bank w ramach usługi inicjowania płatności z innego banku >>>

Obecnie  potwierdzanie dochodu jest możliwe z kont w trzech bankach – Alior Banku, ING oraz mBanku. Usługa jest jednak stale rozwijana, a lista banków będzie się systematycznie wydłużać. Opcja jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Banku Millennium.

Źródło: Bank Millennium
Udostępnij artykuł: