Powstaje wielowalutowe konto bez granic

Bezgotówkowo / Finanse osobiste

TransferWise wydał już ponad milion kart Mastercard na całym świecie, w tym w Polsce. Dzięki współpracy z Mastercard klienci TransferWise w Polsce mogą korzystać z błyskawicznych przekazów pieniężnych oraz płatności Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay ‒ czytamy we wspólnym komunikacie Firm.

TransferWise, Mastercard
Źródło: Mastercard

TransferWise wydał już ponad milion kart Mastercard na całym świecie, w tym w Polsce. Dzięki współpracy z Mastercard klienci TransferWise w Polsce mogą korzystać z błyskawicznych przekazów pieniężnych oraz płatności Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay ‒ czytamy we wspólnym komunikacie Firm.

@TransferWise ma wizję stworzenia wielowalutowego konta bez granic, które zastąpi tradycyjne usługi bankowe, przeznaczonego dla klientów pracujących za granicą lub wykonujących wolne zawody, jak również dla firm i osób podróżujących @Mastercard

Mastercard i TransferWise poinformowały o rozszerzeniu współpracy, której celem jest  umożliwienie wydawania kart w dowolnym kraju, w którym działa Mastercard i w którym TransferWise ma licencję.

Firmy ściśle współpracują ze sobą od 2018 r., kiedy to TransferWise wydał swoją pierwszą kartę debetową w Europie.

Od tamtego czasu ta globalna firma technologiczna wydała ponad milion kart Mastercard na całym świecie.

Wielowalutowe konto bez granic

Obecnie TransferWise współpracuje z Mastercard w Europejskim Obszarze Gospodarczym (w tym w Polsce) oraz w Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Australii i Nowej Zelandii, a jeszcze w tym roku rozpocznie współpracę również w Japonii. Rozszerzenie współpracy otworzy firmie drogę praktycznie na wszystkie rynki na całym świecie.

TransferWise ma wizję stworzenia wielowalutowego konta bez granic, które zastąpi tradycyjne usługi bankowe, przeznaczonego dla klientów pracujących za granicą lub wykonujących wolne zawody, jak również dla firm i osób podróżujących.

Do obsługi płatności międzynarodowych klienci TransferWise coraz chętniej korzystają z konta bez granic jako alternatywy dla usług bankowych. Konto to zapewnia między innymi opcje polecenia zapłaty oraz błyskawiczne przelewy międzynarodowe do bliskich.

Zespoły Mastercard i TransferWise współpracowały ze sobą również, aby umożliwić korzystanie z usług Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay w Europejskim Obszarze Gospodarczym dla wszystkich kart TransferWise.

Czytaj także: 72 proc. klientów banków zainteresowanych otwartą bankowością, jakie usługi mają szansę na rynkowy sukces?

Przelewy w czasie zbliżonym do rzeczywistego

Dzięki platformie Mastercard Send™, oprócz wydawania kart, TransferWise umożliwił również właścicielom kont TransferWise dokonywanie przelewów w czasie zbliżonym do rzeczywistego[1] na dowolną kartę Mastercard w krajach europejskich, w tym Polsce, a także w Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii, Czechach, Gruzji, Chorwacji, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie.

Obie firmy chcą wspólnie dbać o doświadczenie użytkownika, udostępniając im szybkie i łatwe w obsłudze przelewy  międzynarodowe.

Czytaj także: Przelewy natychmiastowe powinny być standardem

Globalna współpraca z fintechami

Mastercard jest partnerem pierwszego wyboru dla wiodących fintechów na całym świecie, pomagając im realizować ich strategie od samego początku ich istnienia.

W zeszłym roku Mastercard uruchomił Accelerate — globalną platformę ułatwiającą współpracę Mastercard z fintechami i dostarczającą im wszystkie elementy niezbędne do szybkiego rozwoju.

Platforma Mastercard Accelerate zapewnia łatwy dostęp do pełnej oferty specjalistycznych programów firmy oraz wsparcie dla start-upów na każdym etapie ich rozwoju i transformacji — od wejścia na rynek po globalną ekspansję.

Czytaj także: Chmura potrafi sprostać najtrudniejszym obciążeniom finansowym

Udostępnij artykuł: